Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 kwietnia 2009, 12:30

autor: Jiker

David Reeves ustępuje ze stanowiska prezesa SCEE

Sony Computer Entertainment poinformowało, że David Reeves, zastępca prezesa firmy, Kazuo Hiraia, i człowiek odpowiedzialny za rozwój jej europejskiego oddziału, zrezygnował z piastowanego przez siebie stanowiska. Do 30 kwietnia zupełnie opuści koncern. Z dniem 1 maja jego rolę przejmie Andrew House, dotychczasowy dyrektor ds. marketingu Sony.

UAKTUALNIENIE: Według plotek podanych na łamach serwisu VG247, Reeves miałby znaleźć zatrudnienie w szkockiej firmie deweloperskiej Realtime Worlds (Crackdown, All Points Bulletin), specjalizującej się w produkcji gier na Xboksa 360. Były prezes SCEE miałby tam objąć jedno z głównych stanowisk.

WIADOMOŚĆ ORYGINALNA: Sony Computer Entertainment poinformowało, że David Reeves, zastępca prezesa firmy, Kazuo Hiraia, i człowiek odpowiedzialny za rozwój jej europejskiego oddziału, zrezygnował z piastowanego przez siebie stanowiska. Do 30 kwietnia zupełnie opuści koncern. Z dniem 1 maja jego rolę przejmie Andrew House, dotychczasowy dyrektor ds. marketingu Sony.

David Reeves ustępuje ze stanowiska prezesa SCEE - ilustracja #1

Reeves pracował w Sony Computer Entertainment aż czternaście lat. W tym czasie czuwał nad otwarciem kilku krajowych oddziałów firmy – m.in. niemieckiego, austriackiego oraz szwajcarskiego – a także był odpowiedzialny za sukces marki PlayStation na Wyspach Brytyjskich. Stanowisko prezesa SCEE objął w 2005 roku, dwa lata później wprowadzając na ten rynek z powodzeniem najnowszą stacjonarną platformę Sony – PlayStation 3. Dał się poznać jako sprawny menedżer.

Wiele osób zarzucało jednak Reevesowi niewielką wiedzę na temat rynku gier i wynikające z tego nieodpowiedzialne decyzje (jak np. wypowiedź sugerującą, że ściąganie gier z torrentów to alternatywa dla ciągle opóźnianych premier gier na rynkach wchodzących w skład regionu PAL). Niektórzy twierdzą nawet, że mogły one spowodować wolniejszy, niż się spodziewano, start konsoli PS3 i zastój PSP.