Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3NDSWiiX360
Okładka Spider-Man: Shattered Dimensions (PC)
OkładkaSpider-Man: Shattered Dimensions (PC)

Spider-Man: Shattered Dimensions

Stworzona przez kanadyjskie studio Beenox trzecioosobowa gra akcji, opowiadająca o przygodach tytułowego superbohatera.

Akcji | TPP | science fiction | komiksy | superbohaterowie | Spider-Man | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spider-Man: Shattered Dimensions Premiera

7wrz2010

X360 PS3 NDS Wii

24lis2010

PC

producent: Beenox Inc. wydawca: Activision Blizzard

Gry podobne do Spider-Man: Shattered Dimensions

Spider-Man 3: The Game

Spider-Man: Friend or Foe

X2: Wolverine's Revenge

Spider-Man: Shattered Dimensions to nowa gra z popularnym komiksowym bohaterem w roli głównej. Tym razem gramy czterema wersjami człowieka pająka, z których każda żyje w innym wymiarze.

Za fabułę odpowiada Dan Slott, scenarzysta komiksowej serii The Amazing Spider-Man. Wszystko kręci się wokół mistycznego artefaktu zwanego The Tablet of Order and Chaos (Tablica Porządku i Chaosu), który dzięki swojej mocy trzyma w ryzach konstrukcję całej rzeczywistości. Tablica zostaje jednak strzaskana, a jej części lądują w czterech różnych wymiarach. Tylko zebranie ich wszystkich i ponowne złączenie w całość może uratować wszystkie światy. Każdy z czterech dostępnych wymiarów posiada własny styl i atmosferę. Przykładowo wymiar Amazing Spider-Man to świat znany z klasycznych komiksów - pełen kreskówkowych kształtów i żywych kolorów. Z kolei Spider-Man Noir to mroczne uniwersum przywodzące na myśl grę Batman: Arkham Asylum. Wersja Noir bazuje na wypuszczonej w 2009 roku mini serii komiksowej, której akcja toczyła się w czasach wielkiego kryzysu, a źródłem pajęczych mocy bohatera była mistyczna magia, nie zaś radioaktywny pająk. Dwa kolejne wymiary to 2099, przenoszący nas do przyszłościowej metropolii stworzonej na bazie takich filmów jak Łowca Androidów i Piąty Element oraz Ultimate, gdzie główny bohater przypomina Spider-Mana połączonego z Venomem.

Fragmenty Tablicy same posiadają sporo magicznej mocy, dlatego wzmacniają każdego, kto wejdzie z nimi w kontakt. Powoduje to, że nawet słabsi wrogowie Spider-Mana, tacy jak np. Kraven Łowca, stają się śmiertelnym zagrożeniem. Rozgrywka przypomina w założeniach poprzednie części cyklu. Ponownie przychodzi nam używać pajęczyn, wspinać się po ścianach czy walczyć wręcz. Wachlarz ruchów dla wszystkich wymiarów jest taki sam, ale już styl rozgrywki ulega modyfikacjom. W wydaniu Amazing nasz bohater jest w stanie wykonywać nieprawdopodobne akrobacje i najczęściej atakuje wrogów bez zastanowienia. Podczas gdy wersja Noir częściej polega na skradaniu się i cichym eliminowaniu przeciwników. W niektórych momentach (np. podczas walki z niektórymi bossami) gra przechodzi w tryb pierwszoosobowy.

Ostatnia modyfikacja 13 września 2010

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 895 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 404 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spider-Man: Shattered Dimensions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Spider-Man: Shattered Dimensions Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
Wii
PS3
NDS
PC