Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2011, 17:31

autor: Olek

Spider-Man: Edge of Time – zapowiedziano nową grę z Człowiekiem-Pająkiem

Mimo relatywnie słabych wyników sprzedaży ostatniej gry ze Spider-Manem w roli głównej, Activision nie ma zamiaru rezygnować z licencji na wydawanie tytułów z komiksowym herosem. Należące do koncernu kanadyjskie studio Beenox pracuje już nad kolejną częścią przygód Człowieka-Pająka. Zapowiedziana dziś gra Spider-Man: Edge of Time ukaże się jesienią.

Mimo relatywnie słabych wyników sprzedaży ostatniej gry ze Spider-Manem w roli głównej, Activision nie ma zamiaru rezygnować z licencji na wydawanie tytułów z komiksowym herosem. Należące do koncernu kanadyjskie studio Beenox pracuje już nad kolejną częścią przygód Człowieka-Pająka. Zapowiedziana dziś gra Spider-Man: Edge of Time ukaże się jesienią, choć nie wiadomo jeszcze na jakie platformy sprzętowe trafi.

O tym, że w planach jest już następna gra z Człowiekiem-Pająkiem wiemy od kilku tygodni. Fakt, że za produkcję odpowiadają twórcy Spider-Man: Shattered Dimensions także nie jest zaskoczeniem. Tytuł ten może i nie był zachwycający, ale przynajmniej wydawca nie musiał się go wstydzić (zasłużone 7,5/10 w opinii recenzenta serwisu gry-online.pl).

Spider-Man: Edge of Time – zapowiedziano nową grę z Człowiekiem-Pająkiem - ilustracja #1

Fabuła Spider-Man: Edge of Time ponownie koncentrować ma się na wydarzeniach łączących równoległe światy. Tym razem gracze wcielą się w bohaterów z uniwersum Amazing Spider-Man i Spider-Man 2099, a ich zadaniem będzie naprawienie zawirowań czasoprzestrzeni oraz zapobieżenie przedwczesnej śmierci Petera Parkera.

Scenarzystą gry jest Peter David, współautor komiksowej serii Spider-Man 2099, co powinno gwarantować spójność fabuły. Dee Brown, szef studia Beenox zapewnił też, że deweloperzy wykorzystają sugestie i uwagi, jakie zgłosili fani Shattered Dimensions.

W grze nie zabraknie szeregu nowych rozwiązań, wśród których najciekawiej zapowiada się „cause-and-effect” (przyczyna i skutek). Gracze będą mogli zaobserwować natychmiastowe i czasami bardzo zaskakujące konsekwencje działań jednego człowieka-pająka w świecie drugiego.

Więcej szczegółów dotyczących Spider-Man: Edge of Time poznamy już za kilka dni. Gra zaprezentowana zostanie podczas zaplanowanego na najbliższy weekend Wonderconu w San Francisco.