Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGBAGCNPS2XBOX
Okładka X-Men 2: Wolverine's Revenge (PC)

X2: Wolverine's Revenge

X-Men 2: Wolverine's Revenge

X-Men 2: Wolverine's Revenge to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), bazująca na popularnej serii komiksowej oraz wyreżyserowanym przez Bryana Singera filmie "X-Men 2".

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics

Okładka X-Men 2: Wolverine's Revenge (PC)

data premiery gry:

14kwi2003

GCN PS2

15kwi2003

GBA PC XBOX

X-Men 2: Wolverine's Revenge to powstała na kanwie popularnej serii komiksów wydawnictwa Marvel, przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gracz wciela się w niej w rolę tytułowego Wolverine, zmutowanego, posiadającego zdolność samoregeneracji oraz wyostrzone zmysły super-bohatera, który wyposażony w potężne, kilkudziesięciocentymetrowe pazury oraz szkielet z niezwykle wytrzymałego materiału o nazwie adamantium musi stawić czoła wielu niezwykle groźnym przeciwnikom.

Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy w organizmie głównego bohatera aktywowany zostaje śmiertelny wirus X. Aby przeżyć, w przeciągu czterdziestu ośmiu godzin musi on wejść w posiadanie odpowiedniej odtrutki.

  • Szybka, dynamiczna akcja połączona z elementami skradania się, bez których infiltracja niektórych lokacji nie byłaby możliwa.
  • „Kombosy”, czyli specjalne ciosy, których może używać główny bohater podczas walki z przeciwnikami.
  • Możliwość używania i niszczenia wielu elementów otoczenia.
  • Oryginalna fabuła autorstwa Larrego Hama, osoby określanej mianem legendy w świecie komiksów.
  • Głosy bohaterów podkładane przez znanych aktorów: Marka Hamilla oraz Patricka Stewarta.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 6,1 / 10 na podstawie 840 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do X2: Wolverine's Revenge

Klasyfikacja PEGI X2: Wolverine's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe X2: Wolverine's Revenge

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 500 MHz, 128 MB RAM, 32 MB karta grafiki zgodna z DX9.0

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

X2: Wolverine's Revenge - recenzja gry

Recenzja 9 lipca 2003, 16:12

Przejdźmy do obsługi głównego bohatera. Klawiszy, których będziemy używać, jest dość dużo jak na prostą grę zręcznościową. Podstawą są oczywiście ciosy zadawane za pomocą górnych i dolnych kończyn Wolverine’a. Można zgrabnie łączyć je w mało wyszukane combosy, których oglądanie po raz niewiadomo który jest co najmniej nużące. Sprawa kończyn dolnych jest na tyle oczywista, że nie będę poświęcał jej już więcej miejsca. Musimy zatrzymać się jednak na łapkach naszego pupila. Za pomocą kolejnego klawisza decydujemy o używaniu przez niego (bądź też nie) adamantiowych pazurów. Wybór jest wbrew pozorom dość trudny, gdyż w zależności od sytuacji potrzebujemy albo dużej „siły przebicia”, albo chwili intensywnego odpoczynku. Jaśniej: kiedy pazury są schowane Rosomakowi wzrasta poziom energii życiowej (związane jest to z kolejną jego umiejętnością - szybką regeneracją ran). Kiedy natomiast postać jest w ferworze walki i ani myśli o udzieleniu sobie pierwszej pomocy, właściwym posunięciem jest rozpłatanie ciał przeciwników za pomocą ostrych pazurów. Kiedy tak uciszamy kolejne grupki gniewnych, wzrasta wskaźnik „furii”. Po jego naładowaniu Wolverine wpada w szał, a co za tym idzie jest szybszy i jeszcze bardziej skuteczny w swoim fachu. Oprócz tego nasz kompan ma w zanadrzu jeszcze jedną sztuczkę, a mianowicie klawisz STRIKE. Kiedy toczymy walkę, „przy dobrym wietrze” i dobrym ustawieniu pojawia się u dołu ekranu właśnie taka komenda. Jest to znak, że Rosomak może wyprowadzić specjalną kombinację ciosów z efektownym zakończeniem. Rodzaj STRIKE’a zależy od tego, ilu przeciwników aktualnie otacza bohatera i w jakich miejscach stoją. W pierwszej fazie gry są dostępne cztery podstawowe kombinacje. Kolejne odkrywamy przez kolekcjonowanie tzw. DOG TAGS, czyli znanych chociażby z METAL GEAR SOLID 2 nieśmiertelników. Zdobywamy je najczęściej zabijając nieświadomych niczego przeciwników jednym celnym ciosem po uprzednim podkradnięciu się za ich plecy. Służy do tego specjalny tryb, uruchamiany oczywiście kolejnym klawiszem. Miało to uprzyjemnić zabawę i upodobnić X2: WOLVERINE’S REVENGE do ostatnich „skradankowych” hitów, uważam jednak, że zostało wprowadzone do gry na siłę i nie wykorzystuje potencjału kryjącego się w pomyśle bezszelestnej eliminacji zagrożenia.

PC
XBOX
GCN
PS2
GBA