Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3SwitchPCPS4XONE
Okładka DC Universe Online (PS3)

DC Universe Online

Gra akcji MMO w modelu free-to-play, osadzona w świecie znanym z komiksów firmy DC Comics. W DC Universe Online tworzymy własnego herosa i określamy jego przynależność do dobrej lub złej frakcji.

RPG | TPP | zagraj za darmo | MMORPG | DC Comics | komiksy | superbohaterowie | MMO

Okładka DC Universe Online (PS3)

data premiery gry:

11sty2011

PC PS3

15lis2013

PS4

29kwi2016

XONE

6sie2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

DC Universe Online to gra stworzona przez Sony Online Entertainment, należąca do gatunku massively multiplayer online. Produkcja przenosi nas w świat, znany z historii wykreowanych przez firnę DC Comics. Obszarem naszych działań są różne miasta, w których pojawiali się bohaterowie komiksów, jak choćby Gotham City z siedzibą Batmana czy Metropolis, gdzie porządku pilnuje Superman.

W trakcie gry nie wcielamy się w komiksowych herosów, a jedynie tworzymy własną postać, posiadającą nadprzyrodzone umiejętności (skoki akrobatyczne, fruwanie w powietrzu, ataki ogniowe i lodowe, a także kilka innych specjalnych zdolności). Podstawową rzeczą, którą musimy wybrać, jest strona konfliktu – dobra lub zła. Od tej decyzji zależy dalszy przebieg wydarzeń. Możemy bowiem być obrońcami uciśnionych i walczyć u boku Supermana i spółki, albo sprawdzić się jako pan zniszczenia w otoczeniu przyjaciół Jokera. Z bohaterami znanymi ze stron komiksów możemy się spotkać podczas wykonywania questów, ale także otrzymywać od nich kolejne zadania. Często też mamy okazję wspierać najbardziej znanych superbohaterów w walce przeciwko ich najbardziej zagorzałym przeciwnikom. Zadania wyznaczane przykładowo przez Batmana dotyczą przeciwdziałania niecnym posunięciom Jokera.

Umiejętności wykreowanej przez nas postaci rozszerzają się w normalnym trybie, znanym z większości gier RPG. Poprzez nabywane doświadczenia podwyższamy poziom określonych zdolności, np. możemy z biegiem czasu osiągnąć superszybki lot, inwestując punkty we wcześniej wybraną umiejętność latania. Co ciekawe, otrzymujemy bardzo mało punktów doświadczenia za walkę z przeciwnikami, w przeciwieństwie do dużych nagród przyznawanych po ukończeniu całych zadań. Dzięki temu gracze, którzy bardziej stawiają na spryt i przemykanie się między przeciwnikami, a nie na brutalną siłę, nie są w żaden sposób poszkodowani.

Grafika w grze DC Universe Online łączy w sobie trójwymiarowy świat gry oraz ciekawe filmy przerywnikowe, zbudowane ze statycznych komiksowych obrazków. Tymi nagradzane są większe zadania, co pozwala zachować charakterystyczny dla DC Universe komiksowy klimat. Wykreowany przez twórców świat wirtualny jest bardzo szczegółowy, a sylwetki bohaterów komiksowych przypominają te z kart obrazkowych historii. Gra cechuje się również wysokim poziomem interakcji. Wśród możliwości, jakie oferuje, można wymienić używanie w walce obiektów takich, jak znajdujące się pod ręką pojazdy, latarnie czy budki telefoniczne, a nawet wcześniej zamrożeni przeciwnicy, którymi można cisnąć w pozostałych wrogów.

Akcja DC Universe Online toczy się głównie w dwóch sporych rozmiarów miastach: Gotham i Metropolis. Oczywiście są również dostępne specjalne zamknięte lokacje (instancje), które możemy odwiedzać samotnie lub w większej grupie osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 572 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Gry podobne do DC Universe Online

Klasyfikacja PEGI DC Universe Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe DC Universe Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
DC Universe Online - recenzja gry
DC Universe Online - recenzja gry

Recenzja 4 lutego 2011, 10:14

Swojego podopiecznego rozwijamy przez 30 bardzo szybkich poziomów. Dojście do ostatniego zajmuje nie więcej niż tydzień i to naprawdę przy bardzo spokojnej zabawie. Cała droga do końcowych etapów gry, czyli tzw. endgamu, jest przy tym bardzo przyjemna. Wykonujemy zadania, stanowiące krótkie epizody fabularne, a na ich końcu toczymy walkę z finałowym bossem. Ostatnim etapem każdej większej misji jest odrębna instancja, którą możemy zwiedzić samotnie lub przy wsparciu przyjaciół, a nagrodą są oczywiście przedmioty oraz bardzo atrakcyjne przerywniki filmowe. Te są świetnym połączeniem komiksu, prostej animacji i muzyki, a każdy ogląda się ze sporą przyjemnością. Ten początkowy etap zabawy z DC Universe Online poświęcamy głównie na rozpracowywanie systemu walki, mocy i sposobów konstruowania postaci, zapoznajemy się także ze światem gry. Mamy okazję spotkać się i porozmawiać z największymi bohaterami komiksów DC, jak Superman, Batman, Joker czy Lex Luthor, i odkrywamy, że nasz podopieczny wcale nie ustępuje im mocą i możliwościami. Można poczuć, że stworzony przez nas awatar, to nie byle kto, ale poważny gość, z którym muszą liczyć się najwięksi herosi Metropolis i Gotham.

PC
PS3
PS4
XONE
Switch