Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2021, 18:25

autor: Bebop

Powstaje MMORPG w uniwersum Marvela; I.G.I. Origins później, niż oczekiwano

Firma Enad Global 7 zdradziła, że powstaje gra MMORPG na licencji Marvela. Poznaliśmy też dalsze losy The Lord of the Rings Online, I.G.I. Origins oraz DC Universe Online.

W SKRÓCIE:
  • Trwają prace nad grą MMORPG w świecie Marvela – tytuł prawdopodobnie nie zadebiutuje przed 2024 rokiem. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Dimensional Ink (m.in. DC Universe Online).
  • Strzelanka I.G.I. Origins została określona jako projekt długoterminowy; wszystko wskazuje na to, że informacja o premierze w przyszłym roku jest już nieaktualna.
  • W planach wciąż jest odświeżenie oprawy graficznej gry The Lord of the Rings Online oraz wydanie jej na konsole nowej generacji.

Prezentacja dla inwestorów przygotowana przez firmę Enad Global 7 wskazuje, że trwają prace nad nową grą na licencji Marvela – będzie to wysokobudżetowe dzieło reprezentujące gatunek MMORPG. Za projekt odpowiedzialne jest studio Dimensional Ink będące częścią amerykańskiego producenta i wydawcy Daybreak Game Company.

Zespół dowodzony przez Jacka Emmerta obecnie zajmuje się rozwijaniem innej produkcji o superbohaterach, czyli DC Universe Online. Więcej na temat tytułu, który media nazwały Marvel MMORPG, ma do powiedzenia redakcja serwisu Wccftech. Powołuje się ona na wywiad przeprowadzony z liderem studia Dimensional Ink w 2020 roku.

Emmert wspominał w nim o pracach nad nową grą. Choć powstrzymał się od udzielenia konkretnych informacji, zapowiedział wydanie dzieła wykorzystującego możliwości next-genowych konsol – już wtedy miał być też dostępny jego prototyp. W tej samej rozmowie deweloper przyznał, że jest wielkim zwolennikiem modelu free-to-play, co może wskazywać, jaką drogą podąży jego tytuł. Na oficjalne szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać.

W transmisji towarzyszącej prezentacji pełniący obowiązki prezesa Enad Global 7 Ji Ham powiedział, że Marvel MMORPG to największy i najbardziej ekscytujący projekt w historii firmy. Prędko jednak się o tym nie przekonamy, ponieważ jest on określany jako „długoterminowy”, a zatem najprawdopodobniej zadebiutuje nie wcześniej niż w 2024 roku.

Co ciekawe, podobny los spotka również taktyczną strzelankę I.G.I. Origins, która miała mieć premierę w przyszłym roku. Przypomnijmy, że tytuł ten będzie prequelem cyklu szpiegowskich FPS-ów, którego akcja przeniesie graczy do lat 80. ubiegłego wieku. W dokumencie przygotowanym przez firmę Enad Global 7 został on określony jako „realistyczny Metal Gear Solid”.

Prezentacja potwierdza również poprzednie doniesienia o dalszym losie gry The Lord of the Rings Online, która ma doczekać się ulepszonej warstwy graficznej, zapewnić graczom więcej ciekawych doświadczeń oraz pojawić się na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series S/X. Celem odświeżenia pozycji jest przyciągnięcie osób zainteresowanych tworzoną przez firmę Amazon wysokobudżetową serialową adaptacją Władcy Pierścieni. Na ulepszenie oprawy wizualnej może także liczyć wspomniana wcześniej gra DC Universe Online.