Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 13:57

Lord of the Rings Online zostanie odświeżone dzięki serialowi Amazonu

Leciwe MMORPG The Lord of the Rings Online ma zostać odświeżone. W planach jest również konwersja na Xboksa Series X/S i PS5. Wydawca gry chce wykorzystać zwiększenie zainteresowania marką, które spowoduje serial serwisu Amazon Prime Video.

Wydawało się, że wypuszczone w 2007 roku The Lord of the Rings Online najlepsze lata ma już za sobą. Okazuje się jednak, że wkrótce to MMORPG doczekać się może solidnego liftingu i konwersji na konsole.

Według źródeł serwisu PCGamesN, będąca wydawca gry firma Daybreak Games niedawno zorganizowała konferencję dla inwestorów. Zaprezentowano na niej plany gruntownego odświeżenia oprawy graficznej The Lord of the Rings i przeniesienia produkcji na Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5. Oba te wydarzenia mają nastąpić w 2022 roku.

Daybreak Games chce zainwestować spore środki w lifting gry, gdyż firma ma nadzieję na skorzystanie ze zwiększonego zainteresowania marką, jakie będzie rezultatem premiery serialu serwisu Amazon Prime Video. Plany odnośnie tej produkcji telewizyjnej są bardzo ambitne i według doniesień jej pięć sezonów ma w sumie pochłonąć miliard dolarów.

Firma Amazon bez wątpienia będzie promowała serial jak szalona, więc The Lord of the Rings Online ma szansę na tym bardzo skorzystać. Aby było to możliwe, konieczne będzie jednak mocne ulepszenie oprawy graficznej. Gra zadebiutowała w 2007 roku i od tego czasu, pomimo aktualizacji, mocno się zestarzała pod względem technicznym.

Warto wspomnieć, że firma Amazon również ma w planach własną grę MMO osadzoną w Śródziemiu, nad którą pracuje studio Athlon Games. Ciekawe więc jak ten tytuł wypadnie w zestawieniu z odświeżonym The Lord of the Rings Online.

  1. Oficjalna strona gry