Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Lord of the Rings MMO (PC)
OkładkaThe Lord of the Rings MMO (PC)

The Lord of the Rings MMO PC

LotR MMO

Gra MMORPG osadzona w Śródziemiu i oparta na powieściach J.R.R. Tolkiena – Hobbicie i Władcy Pierścieni. Za powstanie produkcji odpowiada Amazon Game Studios.

RPG | fantasy | MMORPG | Władca Pierścieni | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lord of the Rings MMO Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Amazon Games wydawca: Amazon Games

Gry podobne do The Lord of the Rings MMO

The Elder Scrolls Online

The Lord of the Rings Online

EverQuest II

The Lord od the Rings MMO jest sieciową grą RPG autorstwa studia Amazon Games, a konkretnie jego oddziału z Orange County. Są to twórcy wydanego w 2021 roku MMORPG New World. Tytuł powstaje we współpracy ze szwedzką spółką Embracer Group, od 2022 r. będącą właścicielem Middle-earth Enterprises, posiadającego prawa do dorobku literackiego J.R.R. Tolkiena.

Świat i fabuła

Produkcja została osadzona w stworzonym przez Brytyjczyka Śródziemiu, a fabuła gry bazuje na wydarzeniach przedstawionych w jego dwóch najpopularniejszych powieściach – Hobbicie oraz Władcy Pierścieni.

Prace nad The Lord od the Rings MMO ruszyły w 2023 roku. Na czele zespołu deweloperskiego stanął Rich Lawrence. Autorzy starali się czerpać jak najwięcej z książek J.R.R. Tolkiena, jednocześnie zdając sobie sprawę, że ich zasadniczym celem jest stworzenie wysokiej jakości gry wideo, a nie możliwie najwierniejsze przełożenie prozy na język elektronicznej rozrywki.

Kwestie techniczne

Gra bazuje na silniku Azoth – tym samym, co New World – który został znacząco rozwinięty, aby jego możliwości nie ograniczały producentów.

Ciekawostki

Nie jest to pierwsza podejście studia Amazon Games do stworzenia gry MMO osadzonej w świecie Władcy Pierścieni. W 2018 roku ogłoszono projekt o tej samej nazwie, który zespół współtworzył z firmą Athlon Games. Po trzech latach został on jednak skasowany. Jak się później okazało, powodem było przejęcie holdingu Leyou Technologies – do którego należy Athlon Games – przez chińską korporację Tencent.

Ostatnia modyfikacja 23 maja 2023

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Lord of the Rings MMO: 12+