Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka New World (PC)

New World PC

Produkcja typu MMORPG opracowana przez zespół Amazon Game Studios. W New World gracze trafiają do otwartego świata inspirowanego klimatem XVII-wiecznych kolonii w Ameryce Południowej oraz wierzeniami tamtejszej ludności.

RPG | TPP | fantasy | PvP | MMORPG | sandbox | survival | XVII wiek

PC Windows
Okładka New World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

New World jest stworzoną przez zespół Amazon Game Studios grą typu MMORPG, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji XVII wieku. Produkcja stanowi debiut amerykańskiej firmy w branży gier wideo, jednak sam zespół składa się w dużej mierze z doświadczonych deweloperów.

Fabuła

W New World trafiamy do świata, dla którego inspirację stanowiły estetyka i klimat XVII-wiecznych południowoamerykańskich kolonii oraz wierzenia zamieszkującej je ludności. Akcja gry toczy się na fikcyjnym kontynencie, na którym istnieją nieznane wcześniej ludzkości siły i moce – takie jak np. magia.

Mechanika

New World jest grą MMORPG posiadającą otwarty, sandboksowy świat, w dużej mierze kształtowany przez graczy. Możemy uprawiać ziemię i pozyskiwać materiały ze zwierząt oraz roślin, wytwarzać narzędzia i broń, wznosić budynki, a nawet całe osady. Kraina podlega nieustannym przeobrażeniom – upływ czasu widoczny jest choćby w zmieniających się porach roku.

Gracze mogą podążać dowolnie wybraną ścieżką, współpracując z innymi, bądź obierając drogę samotników, jednak warto zaznaczyć, że produkcja Amazon Studios kładzie nacisk na współpracę – kraina jest niebezpieczna, pełna nadnaturalnych istot, bandytów (zarówno bohaterów niezależnych, jak i graczy), a po śmierci tracimy cały posiadany sprzęt. System walki jest zręcznościowy i może budzić skojarzenia z serią Dark Souls. Akcje, takie jak ataki, uniki czy bieganie, wymagają wytrzymałości, która szybko się wyczerpuje, ale też regeneruje, o ile znajdziemy chwilę na odpoczynek. Do dyspozycji mamy także broń palną.

Sercem gry jest rywalizacja z innymi graczami. Rozbudowany system PvP pozwala na przejmowanie terenów konkurencji, co pozwala jednej grupie wzmocnić się kosztem kogoś innego. Produkcja Amazon Studios posiada też system kryminalny, umożliwiający graczom wcielanie się w łowców nagród polujących na niebezpiecznych przestępców.

Tryby gry

New World posiada wyłącznie sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

New World charakteryzuje się trójwymiarową oprawą graficzną na wysokim poziomie. Tytuł działa w oparciu o autorską technologię – twórcom udało się w niej zawrzeć zarówno bogate w detale środowisko, jak i dopracowane modele postaci czy skomplikowane efekty cząsteczkowe. Całości dopełnia klimatyczna muzyka. Produkcja Amazon Studios kładzie nacisk na aspekty społecznościowe, czego najlepszym przykładem jest integracja z serwisem Twitch.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe New World

12+

Wymagania sprzętowe New World

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-2600K 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon R9 390X lub lepsza, 35 GB HDD, Windows 10

Silnik Lumberyard przyczyną kiepskiej sytuacji w dziale gier Amazonu
Silnik Lumberyard przyczyną kiepskiej sytuacji w dziale gier Amazonu

wiadomość18 czerwca 2019

Źle się dzieje w Amazon Game Studios. Zwolniono kilkudziesięciu pracowników i skasowano niezapowiedziane projekty. Jedną z głównych przyczyn tych kłopotów ma być silnik Lumberyard (opracowany na bazie CryEngine).

New World - obszerny gameplay z gry MMORPG Amazonu
New World - obszerny gameplay z gry MMORPG Amazonu

wiadomość9 lutego 2019

Do sieci trafił 22-minutowy zapis rozgrywki z New World, czyli obiecującej gry MMORPG, nad którą pracuje zespół Amazon Game Studios.

Wyciekł gameplay z New World. Jak prezentuje się MMO od Amazonu?
Wyciekł gameplay z New World. Jak prezentuje się MMO od Amazonu?

wiadomość5 października 2018

W serwisie YouTube można obecnie zobaczyć dziewięciominutowy gameplay z zamkniętej bety New World – MMO od Amazon Game Studios. Materiał trafił do sieci w wyniku przecieku.

New World – start alfa-testów oraz nowe screeny z MMORPG Amazon Studios
New World – start alfa-testów oraz nowe screeny z MMORPG Amazon Studios

wiadomość24 września 2018

Studio Amazon udostępniło nowe screeny z MMORPG New World, pokazujące wybrane lokacje. Ponadto niedawno rozpoczęły się zamknięte alfa-testy gry.

Nowe informacje o New World – sandboksowym MMORPG od Amazon Studios
Nowe informacje o New World – sandboksowym MMORPG od Amazon Studios

wiadomość22 sierpnia 2018

Deweloperzy z Amazon Studios zaprezentowali w czasie gamescomu 2018 New World – sandboksową grę MMORPG, rozgrywającą się w fikcyjnej, umagicznionej wersji XVII wieku. Według dziennikarzy, którzy byli na pokazie, produkcja prezentuje się naprawdę ciekawie.