Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2023, 17:03

Fani martwią się o LotR Online po zapowiedzi MMO Amazona, twórcy odpowiadają

Podczas gdy Amazon Games szykuje nowe MMO w świecie Władcy Pierścieni, fani martwią się o przyszłość The Lord of the Rings Online z 2007 roku. Twórcy tej produkcji postanowili uspokoić graczy.

Źródło fot. Standing Stone Games
i

Niedawno Amazon Games zapowiedziało – znów – grę MMO w świecie Władcy Pierścieni. Produkcja ma znajdować się dopiero w fazie prototypu, ale deweloperzy już teraz zapewniają, że będzie wspierana przez przynajmniej dekadę.

10 lat wsparcia stanowi imponujący plan, choć to mniej od szesnastu lat, które niedawno minęły od premiery The Lord of the Rings Online – pierwszej gry MMORPG osadzonej w uniwersum stworzonym przez J.R.R Tolkiena, która ma wierną rzeszę fanów i rozwijana jest po dziś dzień.

Jednak w związku z nadchodzącą konkurencją od Amazona fani zaczęli podnosić zasadne pytanie: „co dalej z naszym leciwym już MMO?”. Deweloperzy postanowili uspokoić nastroje, publikując wpis na oficjalnym forum LotRO:

W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele wiadomości od podekscytowanych i zaniepokojonych członków społeczności na temat nowego MMO w uniwersum Tolkiena od Amazon Games.

Niektórzy pytali, co to oznacza dla The Lords of the Rings Online. Chcieliśmy przekazać wszystkim członkom społeczności aktualne informacje i zapewnić, że LotRO nie zniknie!

Podobnie jak wy, my i nasi partnerzy w Middle-earth Enterprises jesteśmy wielkimi fanami LotRO. Jest uwielbiane, ma szesnaście lat, jest wiecznie świeże. LotRO jest długowieczne jak entowie, elfowie i krasnoludowie; a my, zwykli śmiertelnicy, jesteśmy namiestnikami LotRO i jego społeczności. Standing Stone [studio deweloperskie – dop. red.] ma zamiar rozwijać i wspierać tę społeczność. Droga wiedzie w przód i w przód...

Wydaje się zatem, że niezależnie od planów Amazona dotyczących MMO w świecie Władcy Pierścieni, The Lords of the Rings Online pozostanie żywe dla oddanej grupy fanów.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej