Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 14:15

autor: AlexB

Aktorski film fanów pokazuje, że Cyberpunk 2077 to dobry materiał dla Netflixa

Premierę zaliczył fanowski film Phoenix Program, rozgrywający się w uniwersum Cyberpunka 2077. Za jego realizację odpowiada Vi-Dan Tran, a w roli Johnny'ego Silverhanda możemy zobaczyć znanego cosplayera Bena „Maul Cosplay” Bergmanna.

W maju tego roku spore poruszenie wśród osób wyczekujących premiery Cyberpunka 2077 wzbudził teaser Phoenix Program – fanowskiego filmu rozgrywającego się w uniwersum znanego papierowego RPG-a i nadchodzącej produkcji studia CD Projekt RED. Z powodu epidemii koronawirusa na oficjalną premierę tej produkcji musieliśmy trochę poczekać, lecz w końcu w miniony weekend zadebiutowała ona w serwisie YouTube. Obejrzycie ją poniżej.

Powyższą pozycję, którą twórcy opisują jako „Johnny Silverhand spotyka Matrixa, spotyka Johna Wicka i spotyka gry wideo” stworzył Vi-Dan Tran, znany między innymi ze swojej współpracy z Jackiem Chanem. W filmie wystąpiła grupa cosplayerów i kaskaderów. W rolę barwnego lidera fikcyjnego zespołu Samurai wcielił się Ben „Maul Cosplay” Bergmann. Ma on na swoim koncie występy chociażby jako wiedźmin Geralt czy rzeczony Darth Maul.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 pojawi się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 10 grudnia, czyli w najbliższy czwartek. Dzisiaj około 18:00 czasu polskiego w sieci powinny pojawić się pierwsze recenzje tytułu.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 - kompendium wiedzy