Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 sierpnia 2017, 13:15

autor: Movis

Geralt samuraj na fanowskim filmiku

Znany cosplayer Maul nie mógł się oprzeć pomysłowi połączenia świata Wiedźmina z Dalekim Wschodem. Na krótkim materiale wideo zobaczyć można, jak mógłby wyglądać Geralt, gdyby pochodził z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Żródło: Instagram maul_cosplay.
Żródło: Instagram maul_cosplay.

Jeśli się zastanowić, to wiedźmini mają dość dużo wspólnego z archetypem samuraja-ronina. Podróżują samotnie lub w niewielkich drużynach, są znani z umiejętności walki mieczem, mają własny kod postępowania, a u przeciętnych ludzi zazwyczaj budzą strach. No i przede wszystkim są czadowi. 😍

Nie mogło się obyć bez słomianego kapelusza. - Geralt-samuraj na fanowskim filmiku  - wiadomość - 2017-08-14
Nie mogło się obyć bez słomianego kapelusza.

Do podobnych wniosków musiał dojść cosplayer Maul, który na krótkim filmiku prezentuje utarczkę japońskiego odpowiednika Geralta z Rivii z zamaskowanym zbirem. Główny bohater jak zwykle nie szuka zwady, ale całość przewidywalnie kończy się na przemocy i szczęku stali. Materiał wideo obejrzeć można na oficjalnej stronie autora na Facebooku.

Geralt-san pobierał nauki w szkole smoka. - Geralt-samuraj na fanowskim filmiku  - wiadomość - 2017-08-14
Geralt-san pobierał nauki w szkole smoka.

„Klasycznego” Geralta autorstwa Maula gościliśmy uprzednio w naszych „najlepszych cosplayach”. Odtwórca ten jest dość znany w szerszych kręgach tego hobby i został nawet wynajęty przez studio CD Projekt Red jako „oficjalny” Biały Wilk podczas akcji promocyjnych. Jego praca obiegła też media pod koniec ubiegłego roku, kiedy zaprezentował gorący kalendarz cosplayowy z naszym ulubionym wiedźminem w roli głównej, a także, gdy wystąpił w bajecznie wyglądającym 5-minutowym fanowskim filmie.

Tuż przed walką. - Geralt-samuraj na fanowskim filmiku  - wiadomość - 2017-08-14
Tuż przed walką.
Klasyczna scena z filmów samurajskich. - Geralt-samuraj na fanowskim filmiku  - wiadomość - 2017-08-14
Klasyczna scena z filmów samurajskich.