Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 4 czerwca 2018, 12:20

autor: Adrian Werner

Amazon ma w planach pięć sezonów serialu Władca Pierścieni

Serialowy Władca Pierścieni, nad którym pracuje firma Amazon, zapowiada się na najbardziej ambitną telewizyjną produkcję w historii. Teraz pojawiły się doniesienia, że w planach jest pięć sezonów.

Serial skoncentruje się na przygodach Aragorna. - Amazon ma w planach pięć sezonów serialu Władca Pierścieni - wiadomość - 2018-06-04
Serial skoncentruje się na przygodach Aragorna.

W listopadzie zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że koncern Amazon nabył prawa do stworzenia telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni. Teraz pojawiły się doniesienia, że produkcja zaplanowana została na pięć sezonów.

Taka liczba serii ma sens. Od kwietnia wiemy, że Amazon zamierza na cały projekt wydać miliard dolarów, co uczyni z niego najdroższą telewizyjną produkcję w historii. Gdy w listopadzie ubiegłego roku firma ogłosiła wykupienie praw poinformowano, że każdy sezon ma pochłonąć 100-150 mln dolarów. Przy pięciu sezonach dałoby to koszt na poziomie maksymalnie 750 mln dolarów. Dodajmy do tego 250 mln, za które nabyto licencję, i wychodzi nam równy miliard dolarów.

Ian McKellen nie miałby nic przeciwko ponownemu wcieleniu się w Gandalfa. - Amazon ma w planach pięć sezonów serialu Władca Pierścieni - wiadomość - 2018-06-04
Ian McKellen nie miałby nic przeciwko ponownemu wcieleniu się w Gandalfa.

Przypomnijmy, że w maju fani dowiedzieli się, że centralną postacią serialu będzie młody Aragorn. Projekt ma zaoferować znacznie obszerniejszą historię niż to, co znany z filmów i powieści. Możliwe to będzie dzięki temu, że scenarzyści otrzymają dostęp do bogatych notatek Tolkiena, opisujących wątki i postacie, które nigdy nie znalazły się w jego książkach.

Jeśli chodzi o aktorów znanych z filmowej adaptacji, gotowość powrotu do roli Gandalfa wyraził Ian McKellen. Natomiast Andy Serkis, czyli kinowy Gollum, stwierdził, że nie jest zainteresowany udziałem w nowym projekcie.

Warto na koniec wspomnieć, że Władca Pierścieni jest jednym z wielu wysokobudżetowych seriali fantastycznych, nad którymi pracuje Amazon. Firma chce opracować również m.in. adaptację przygód Conana Barbarzyńcy oraz powieści science-fiction The Peripheral autorstwa ojca cyberpunka Williama Gibsona.

W planach są także m.in. adaptacje książkowego cyklu Pierścień (ang. Ringworld) oraz trylogii Przegląd Końca Świata (ang. The Feed), cyberpunkowej powieści Zamieć (ang. Snow Crash) oraz komiksu Chłopaki (ang. The Boys). Ponadto pod koniec maja firma uratowała serial The Expanse przed skasowaniem i sfinansuje produkcję czwartego sezonu.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.