Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2018, 12:58

autor: Czarny Wilk

Andy Serkis nie zamierza powrócić jako Gollum w serialu Władca Pierścieni

Kolejne osoby zaangażowane w stworzone przez Petera Jacksona adaptacje prozy Tolkiena odnoszą się do swojego ewentualnego powrotu do tego uniwersum w nowym serialu Amazonu. Tym razem wypowiedział się Andy Serkis.

Ledwie wczoraj pisaliśmy, że tworzony przez Amazon Studios serial oparty na Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena skupi się na postaci młodego Aragorna, a dziś pojawiły się kolejne doniesienia o produkcji. Tym razem dowiedzieliśmy się nie tyle, co zobaczymy w superprodukcji, a kogo w niej nie ujrzymy – Andy’ego Serkisa, w filmach Petera Jacksona wcielającego się w Golluma.

Jeśli Andy Serkis nie zmieni zdania, to takiego Golluma w serialu już nie zobaczymy. - Andy Serkis nie zamierza powrócić jako Gollum w serialu Władca Pierścieni - wiadomość - 2018-05-18
Jeśli Andy Serkis nie zmieni zdania, to takiego Golluma w serialu już nie zobaczymy.

Aktor, specjalizujący się w graniu ról postaci tworzonych cyfrowo (oprócz Golluma ma na koncie m.in. role Cezara z nowych filmów z serii Planeta Małp oraz King Konga w filmie z 2005 roku), udzielił niedawno wywiadu serwisowi CinemaBlend w celu promowania filmu Mowgli. W jego trakcie został zapytany o to, czy chciałby zagrać w nowym serialu opartym na Władcy Pierścieni. Oto, co miał na ten temat do powiedzenia:

Cóż… nie wydaje mi się. Gdybym był kimś, kto pracuje nad tym serialem, to na pewno chciałbym zacząć od zera i stworzyć coś zupełnie nowego. Tak właśnie powinno być. To się właśnie robi ze świetnymi klasykami. Tak jak z Księgą Dżungli. Po części jest ona powtórką, ale po części również reinterpretacją. Myślę, że Władca Pierścieni potrzebuje świeżej pary oczu i uszu i sądzę, że właśnie tak do niego podejdą twórcy.

Jak widać, Serkis nie chciałby znowu zagrać w osadzonym w świecie Władcy Pierścieni projekcie, gdyż uważa, że byłoby to odtwórcze, a lepszym kierunkiem dla produkcji byłoby postawienie na świeży zespół. Jak wiemy z wcześniejszych doniesień, innego zdania jest Ian McKellen, który chętnie znów zagrałby Gandalfa, oraz Peter Jackson, rozważający zajęcie się produkcją Amazonu.

Umowa między Amazonem a właścicielami praw do twórczości Tolkiena zakłada, że produkcja serialu musi ruszyć najpóźniej w ciągu dwóch lat od jej podpisania, co oznacza, że kolejnych doniesień o serialowym Władcy Pierścieni najpewniej możemy spodziewać się niebawem.