Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 grudnia 2017, 14:50

Ian McKellen chętnie zagrałby Gandalfa w serialu Władca Pierścieni od Amazonu

Ian McKellen zebrał mnóstwo pochwał za rolę Gandalfa w filmowych trylogiach The Lord of the Rings oraz The Hobbit. Aktor zżył się z postacią potężnego czarodzieja i chętnie wcieliłby się w niego również w serialu na bazie Władcy Pierścieni znajdującym się w planach firmy Amazon.

Ian McKellen, odtwórca roli Gandalfa w filmowych adaptacjach Władcy Pierścieni oraz Hobbita, gościł w programie Grahama Nortona, emitowanym na kanale BBC Radio 2 (dzięki, TheWrap). W trakcie rozmowy wypłynął temat niedawnego przejęcia przez firmę Amazon praw do stworzenia telewizyjnej adaptacji The Lord of the Rings. Norton zapytał wówczas McKellena, czy nie będzie mu przeszkadzać, gdy inny aktor włoży na głowę jego czarodziejski kapelusz. Odpowiedź, jaką otrzymał, zaskoczyła nie tylko jego.

Ian McKellen na dobre zżył się z rolą Gandalfa. - Ian McKellen chętnie zagrałby Gandalfa w serialu Władca Pierścieni od Amazonu - wiadomość - 2017-12-18
Ian McKellen na dobre zżył się z rolą Gandalfa.

„Masz na myśli kolejnego Gandalfa?”, dopytywał McKellen. Po czym dodał, mając na myśli osobiste zaangażowanie w produkcję: „Nie powiedziałem tak, ponieważ nikt mnie o to nie pytał. Sugerujesz, że zagra go ktoś inny? Gandalf ma ponad 7000 lat, więc nie jestem za stary, aby się w niego wcielić”.

78-letni Ian McKellen debiutował jako Gandalf w 2001 roku, rolą w filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia wyreżyserowanym przez Petera Jacksona. Następnie kontynuował przygodę z postacią wielkiego czarodzieja w Dwóch wieżach, Powrocie Króla, a także trzech filmach z serii Hobbit: Niezwykłej podróży, Pustkowiu Smauga oraz Bitwie Pięciu Armii. W międzyczasie aktor dubbingował czarodzieja w rozmaitych grach komputerowych, w tym w konsolowym RPG-u Władca Pierścieni: Trzecia Era oraz strategicznym cyklu Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie.

Przypominam, że Amazon zdobył prawa do wyprodukowania telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni w połowie listopada. Koszt ich zakupu zamknął się w kwocie około 250 milionów dolarów. Umowa obejmuje stworzenie wielosezonowego serialu telewizyjnego, będącego prequelem Drużyny Pierścienia, czyli pierwszego tomu, a także opracowanie potencjalnych serii pobocznych. W proces twórczy, oprócz Amazon Studios, zaangażowane będą Tolkien Estate and Trust (fundacja zarządzająca prawami autorskimi do prozy J.R.R. Tolkiena), HarperCollins i firma New Line Cinema (oddział Warner Bros. Entertainment, który wyprodukował kinową adaptację Władcy Pierścieni). Serial Władca Pierścieni będzie dostępny za pośrednictwem Amazon Prime Video – platformy z filmami i serialami, konkurującej m.in. z Netfliksem, Hulu i HBO Go/Now.

  1. Oficjalna strona internetowa Iana McKellena
  2. Oficjalna strona Amazon Prime Video