Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2017, 13:20

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (18-31 grudnia 2017)

Jeśli chodzi o premiery gier, końcówka tego roku bez wątpienia będzie należała do debiutu pełnej pecetowej wersji bijącego rekordy popularności Playerunknown's Battlegrounds. Ponadto dla wszystkich udostępnione zostanie nowe DLC do Battlefielda 1 pod tytułem Niespokojne wody.

Końcówka roku jest tradycyjnie momentem wyciszenia dla branży gier wideo, w którym na rynku nie pojawia się zawrotna liczba nowych pozycji. Nie oznacza to jednak, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zabraknie ważnych wydarzeń. W środę 20 grudnia na oficjalnych pecetowych serwerach Playerunknown's Battlegrounds zadebiutuje patch 1.0. Tym samym bijąca absolutnie wszelkie rekordy popularności sieciowa strzelanina oparta o tryb battle royale wyjdzie z wczesnego dostępu i stanie się pełnym tytułem. Aktualizacja premierowa, o której można poczytać między innymi tutaj, jest obecnie dostępna na serwerach testowych. Pojawienie się łatki 1.0 nie oznacza rzecz jasna końca wsparcia dla gry. Tytuł będzie wciąż uzupełniany przez studio PUBG Corp. o nowe mapy, pojazdy czy bronie.

Za trzy dni Playerunknown’s Battlegrounds oficjalnie opuści wczesny dostęp. - Premiery gier w Polsce (18-31 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-20
Za trzy dni Playerunknown’s Battlegrounds oficjalnie opuści wczesny dostęp.

Jeśli jeszcze komuś mało strzelania, w przyszły poniedziałek 25 grudnia na rynku dla wszystkich graczy (od 11 grudnia dostęp do niego mieli jedynie posiadacze Przepustki Premium) pojawi się trzeci duży dodatek do gry Battlefield 1, czyli popularnej strzelaniny FPP od studia DICE. Niespokojne wody, bo taki tytuł nosi rozszerzenie, pozwala na wzięcie udziału w dwóch słynnych bitwach I wojny światowej. Pierwsza z nich to atak na belgijskie miasteczko Zeebrugge, który miał miejsce 23 marca 1918 roku. Podczas śmiałego rajdu eskadrze brytyjskiej marynarki udało się zniszczyć port i stacjonującą w nim flotyllę niemieckich okrętów podwodnych. Drugie starcie, w którym można uczestniczyć w Niespokojnych wodach, to desant na półwysep Gallipoli. Bitwa ta miała miejsce w dniach 25 kwietnia 1915 – 9 stycznia 1916 i była próbą szybkiego pokonania Imperium Osmańskiego przez Wielką Brytanię. Ostatecznie cała operacja zakończyła się niepowodzeniem, lecz bohaterstwo żołnierzy obu stron, a zwłaszcza oddziałów australijskich i nowozelandzkich, które odegrały nieocenioną rolę podczas zmagań, przeszły do historii.

DLC Niespokojne wody uzupełnia Battlefielda 1 o cztery nowe mapy (dwie z nich, Cape Helles oraz Achi Baba, debiutują od razu, pozostałe, Heligoland Bight i Zeebrugge, dopiero w styczniu), jedną klasę elitarną, konkretnie infiltratora posiadającego między innymi trwałą premię do biegu i umiejętność wezwania ostrzału altyleryjskiego, sześć niespotykanych dotąd rodzajów broni, dwa behemoty (niszczyciel i sterowiec) i wiele, wiele więcej. Jest to zatem prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Battlefielda 1.

DLC Niespokojne wody pozwolą na wzięcie udziału między innymi w ataku na Zeebrugge. - Premiery gier w Polsce (18-31 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-20
DLC Niespokojne wody pozwolą na wzięcie udziału między innymi w ataku na Zeebrugge.

Na sam koniec dzisiejszego przeglądu warto jeszcze zwrócić uwagę na dość nietypowy powrót znanej i lubianej serii gier logicznych. 20 grudnia na platformie Steam i urządzeniach mobilnych zadebiutuje Bridge Constructor Portal. Jest to stworzony przez studio ClockStone spin-off dwóch cyklów - Bridge Constructor i kultowego Portalu od firmy Valve. W nadchodzącej produkcji wcielimy się w nowego pracownika Aperture Science Enrichment Center, którego zadaniem będzie pokonanie 60. prób związanych z budową najrozmaitszych konstrukcji mających umożliwić pokonanie ciężarówkom trasy z punktu A do punktu B. Tytuł wypełniony zostanie odniesieniami do słynnej serii – do dyspozycji graczy oddane zostaną portale oraz żele zmieniające właściwości powierzchni, na drodze ładunkowi staną popularne wieżyczki, nad którymi kontrolę sprawuje sztuczna inteligencja GlaDOS. Zatem choć Bridge Constructor Portal nie jest Portalem 3, może stanowić przyjemny powrót do uniwersum stworzonego przez firmę Valve.

Oto pełna lista najciekawszych premier okresu świątecznego (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 19 grudnia

Środa, 20 grudnia

Czwartek, 21 grudnia

Piątek, 22 grudnia

Premiery dodatków/DLC