Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2017, 12:24

autor: Góral

PUBG - 25 mln sprzedanych egzemplarzy jeszcze przed debiutem na XOne

Tuż przed premierą wczesnej wersji Playerunknown's Battlegrounds na Xboksie One niesamowicie popularnej grze battle royale udało się przekroczyć kolejny magiczny próg - sprzedano już 25 milionów egzemplarzy.

Playerunknown's Battlegrounds na PC bije rekordy popularności. Ciekawe czy na Xboksie One również odniesie tak duży sukces? - Playerunknown's Battlegrounds - 25 mln sprzedanych egzemplarzy jeszcze przed debiutem na XOne - wiadomość - 2017-12-11
Playerunknown's Battlegrounds na PC bije rekordy popularności. Ciekawe czy na Xboksie One również odniesie tak duży sukces?

Kilka miesięcy temu, w informacji o przekroczeniu przez Playerunknown's Battlegrounds poziomu 15 milionów sprzedanych egzemplarzy pokusiliśmy się o stwierdzenie, że do końca roku rozejdzie się 25 milionów kopii tej produkcji. Okazało się, że tytuł już wykręcił ten rezultat, o czym możemy przeczytać w serwisie Steam Spy – popularnym narzędziu służącym do śledzenia steamowych statystyk. Wynik jest wprost oszałamiający, gdyż cały czas mówimy o nieukończonej produkcji, która dostępna jest jeszcze tylko na PC-tach. Wersja na Xboksa One zadebiutuje jutro, więc jeżeli gracze konsolowi rzucą się na ten głośny projekt, a pewnie tak będzie, to kto wie czy do końca roku tytuł nie przekroczy pułapu 30 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Nawet jeżeli się to nie uda, firma Bluehole i tak ma się z czego cieszyć. Nie dysponujemy dokładnymi danymi na ten temat, ale wygląda na to, że Playerunknown's Battlegrounds jest najszybciej sprzedającą się grą na platformy stacjonarne w historii. Na Wikipedii można znaleźć listę najpopularniejszych produkcji. Już teraz projekt znajduje się tam na 31. pozycji ze starym wynikiem 20 milionów egzemplarzy. Aktualny rezultat stawia go na 18. miejscu – na równi z wydanym w 2008 roku Grand Theft Auto IV. Jednocześnie jest to też najmłodsza gra z całego zestawienia – wszystkie inne mają przynajmniej kilka lat na karku, nie licząc Pokemon Sun i Moon z listopada 2016 roku (niecałe 16 milionów sprzedanych egzemplarzy, co daje 43. miejsce). Krótko pisząc, Playerunknown's Battlegrounds idzie jak burza, po premierze wersji na XOne sprzedaż z pewnością jeszcze przyśpieszy, a poza tym w przyszłości gra być może pojawi się na PlayStation 4. Ciężko stwierdzić, czy kiedykolwiek uda się jej dogonić czołówkę w postaci dodawanego do konsoli Wii Wii Sports (82,8 milionów), Grand Theft Auto V na PC, PS4, XOne, PS3 i X360 (85 milionów), Minecrafta dostępnego obecnie na każdym liczącym się sprzęcie do grania (122 mln) i Tetrisa (wszystkie wcielenia rozeszły się w ponad 170 milionach egzemplarzy). Miejsce 5., okupowane przez Super Mario Bros. z NES-a (nieco ponad 40 milionów), jest jednak jak najbardziej w zasięgu.

Na koniec przypominamy, że 20 grudnia pojawić ma się aktualizacja 1.0 PC-towej wersji. Natomiast edycja przeznaczona na Xboksa One na razie będzie sprzedawana w ramach wczesnego dostępu. Termin debiutu pełnego wydania nie jest znany.