Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Pokemon Moon (3DS)
OkładkaPokemon Moon (3DS)

Pokemon Moon 3DS

Pokemon Moon to kolejna odsłona popularnej serii gier, rozwijanej od wielu lat na kolejnych generacjach przenośnych konsolek Nintendo.

RPG | science fiction | turowe | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pokemon Moon Premiera 3DS

18listopada2016

pudełko PL

23listopada2016

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Moon to wydana na konsolę przenośną 3DS gra RPG będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu tworzonego przez studio Game Freak i wydawanego przez firmę Nintendo. Jest to produkcja bliźniacza w stosunku do Pokemon Sun. Obie pozycje różnią się przede wszystkim dostępnymi stworkami.

Fabuła

Gra ponownie przenosi nad do znanej z poprzednich odsłon krainy, która łączy elementy z naszej rzeczywistości z aspektami fantastycznymi. Wcielamy się w początkującego trenera Pokemonów, którego ambicją jest zostanie najlepszym przedstawicielem tego fachu na świecie.

Mechanika

Wydane na 3DS Pokemon Moon podąża ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie odsłony. Ponownie otrzymujemy zatem grę RPG, w której zajmujemy się eksplorowaniem świata i wypełnianiem zadań. Przede wszystkim jednak rozgrywka koncentruje się na samych Pokemonach. Musimy je łapać, tresować, a następnie wystawiać do turowych potyczek przeciwko podopiecznym innych trenerów.

Kwestie techniczne

Gra oferuje ładną grafikę wykonaną w pełnym 3D i utrzymaną w kreskówkowym stylu. Ponadto dodatkową atrakcją jest opcja Pokemon Bank, która pozwala bezprzewodowo zaimportować stworki z wcześniejszych odsłon serii (Pokemon Red, Pokemon Blue, Pokemon Yellow, Pokemon Omega Ruby, Pokemon Alpha Sapphire, Pokemon X oraz Pokemon Y), ale tylko z ich wersji na 3DS.

Ostatnia modyfikacja 11 maja 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Pokemon Moon cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Moon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.