Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 10:19

autor: Góral

Pokemon Sun i Moon z przeszło 2 mln egzemplarzy sprzedanych w Europie

Firma Nintendo pochwaliła się, że liczba sprzedanych w Europie egzemplarzy gier Pokemon Sun i Pokemon Moon dobiła do 2,1 miliona w ciągu dwunastu dni od premiery.

Brytyjski oddział firmy Nintendo ujawnił na Twitterze najnowsze wyniki sprzedaży gier Pokemon Sun i Pokemon Moon w Europie. W ciągu dwunastu dni od premiery oba tytuły rozeszły się łącznie w liczbie 2,1 miliona egzemplarzy. Ostatnio informowaliśmy, że w ciągu niecałego tygodnia dostępności gry na Starym Kontynencie, projekty znalazły 1,5 miliona nabywców. Wystarczyło zatem kilka dni, by poprawić ten rezultat o 600 tysięcy kopii. Gra świetnie radzi sobie także w Japonii (około 2,2 miliona egzemplarzy) oraz w Stanach Zjednoczonych (3,7 miliona egzemplarzy – stan na koniec listopada). Krótko pisząc, projekt wszędzie bije rekordy poprzedniej odsłony, czyli Pokemon X i Pokemon Y. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż cykl od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych w branży gier (ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy), a dodatkowo przed kilkoma miesiącami świat opanowało szaleństwo związane z mobilną aplikacją Pokemon GO, która z pewnością przysłużyła się promocji serii.

Pokemon Sun i Pokemon Moon różnią się od siebie właściwie tylko dostępnymi Pokemonami. - Pokemon Sun i Moon z przeszło 2 mln egzemplarzy sprzedanych w Europie - wiadomość - 2016-12-12
Pokemon Sun i Pokemon Moon różnią się od siebie właściwie tylko dostępnymi Pokemonami.
Pokemon Sun i Moon z przeszło 2 mln egzemplarzy sprzedanych w Europie - ilustracja #2

Pokemon Sun i Pokemon Moon to kolejne odsłony słynnego cyklu RPG stworzone przez ekipę Game Freak. Oba tytuły to właściwie te same produkcje, różniące się jedynie częścią stworków, które możemy złapać podczas przygody. W grze wcielamy się oczywiście w początkującego trenera Pokemonów. Wykonując kolejne zadania, łapiąc kolejne stworzenia i biorąc udział w kolejnych bitwach stajemy się coraz lepsi i możemy walczyć o sławę z mocniejszymi trenerami i ich podopiecznymi.

Produkcja spełniła oczekiwania fanów i zebrała sporo pochlebnych opinii. Również u nas Jordan wystawił jej wysoką ocenę, motywując ją wciągającym gameplayem, trafionymi zmianami w mechanice walki czy też zróżnicowanymi lokacjami.