Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2016, 18:37

autor: Ender

Gry Pokemon Sun i Pokemon Moon biją rekordy sprzedaży w Europie

Nintendo poinformowało, że gry Pokemon Sun i Pokemon Moon pobiły rekordy sprzedaży na Starym Kontynencie. Od czasu ubiegłotygodniowej premiery do europejskich graczy trafiło w sumie ponad 1,5 miliona sztuk obu tytułów.

Nikt chyba nie wątpił, że gry Pokemon Sun i Pokemon Moon spotkają się z ogromnym zainteresowaniem. Jeszcze przed premierą Nintendo ogłosiło, że wysłało do sklepów na całym świecie w sumie 10 milionów sztuk obu tytułów. Kalkulacje koncernu okazały się zresztą całkiem trafne i wielce prawdopodobne, że do świąt większa część z tych pudełkowych wydań znajdzie się w rękach fanów serii. Od czasu debiutu gier, w samej tylko Japonii sprzedano bowiem blisko dwa miliony egzemplarzy produkcji, podobny wynik nowe Pokemony osiągnęły w Ameryce Północnej. Europejska premiera, która nastąpiła kilka dni później niż w pozostałych regionach świata, również nie zawiodła oczekiwań producentów.

Nintendo ogłosiło dziś, że Pokemon Sun i Pokemon Moon pobiły rekord w Europie, stając się najszybciej sprzedającą się generacją serii na Starym Kontynencie. W przeciągu niecałego tygodnia do fanów trafiło ponad 1,5 miliona egzemplarzy gier (w liczbie tej zawarte są jedynie wersje pudełkowe), co jest wynikiem niemal dwukrotnie lepszym od wydanych w 2014 roku Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire. W samej tylko Wielkiej Brytanii, największym europejskim rynku konsumenckim Nintendo, fani nabyli w sumie blisko 370 tysięcy egzemplarzy obu gier. Wiele wskazuje więc na to, że Pokemon Sun i Pokemon Moon mogą stać się w przeciągu najbliższych miesięcy najpopularniejszymi tytułami z cyklu w całej jego historii. Z pewnością niebagatelny wpływ miały na to świetne opinie i recenzje, a także letnie pokemonowe szaleństwo, które przelało się przez cały glob za sprawą mobilnego Pokemon GO. Niepozorna aplikacja sprawiła, że po raz pierwszy od wielu lat Pokemony ponownie przedarły się do masowej wyobraźni.

  1. Oficjalna strona gier Pokemon Sun i Pokemon Moon