Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Pokemon Alpha Sapphire (3DS)
OkładkaPokemon Alpha Sapphire (3DS)

Pokemon Alpha Sapphire 3DS

Remake gry Pokemon Sapphire, wydanej w 2003 roku na konsolę przenośną Game Boy Advance. Oryginał był pierwszą odsłoną popularnej serii udostępnioną na tej platformie, lecz nie wprowadził zbyt wielu rewolucyjnych rozwiązań do sprawdzonego schematu zabawy. Zaoferował m.in.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pokemon Alpha Sapphire Premiera 3DS

21listopada2014

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Alpha Sapphire

Yo-Kai Watch Blasters

Pokemon Alpha Sapphire to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier w historii. W przeciwieństwie do wydanego rok wcześniej Pokemona X i Y, produkcja nie jest w pełni oryginalnym tytułem, a jedynie remakiem klasycznego Pokemona Ruby, który w 2003 roku ukazał się na konsoli Game Boy Advanced. Pokemon Sapphire oraz towarzyszący mu Pokeomon Ruby były pierwszymi odsłonami cyklu, które zawitały na tę platformę. Nie wprowadziły one żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale w zamian za to zaoferowały wiele mniejszych poprawek dla utartego modelu rozgrywki. Poza dziesiątkami wcześniej niewidzianych stworków do złapania, gracze mogli skorzystać z nowego ekwipunku i pokeballi, wziąć udział w walkach 2 vs. 2, a także spróbować sił w wielu różnych konkursach przeznaczonych dla pokemonów.

Pokemon Alpha Sapphire korzysta z dziesiątek rozwiązań, które wprowadzone zostały przez jego następców. Najważniejszą nowinką jest trójwymiarowy silnik graficzny, który stworzony został na potrzeby Pokemona X i Y. Dzięki niemu gracze będą mogli spojrzeć na znane lokacje z zupełnie nowej perspektywy. Nowe życie zyskają także pokemony, która podczas walk nie są tylko dwuwymiarowymi ilustracjami, ale w pełni animowanymi modelami 3D. Zmianom nie uległ jednak podstawowy model rozgrywka, na który składają się liczne elementy zręcznościowe, eksploracja świata, rozmowy z napotkanymi postaciami, prowadzenie walk oraz zbieranie pokemonów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Alpha Sapphire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.