Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2014, 11:25

autor: Góral

Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire - do sklepów wysłano 7,7 mln egzemplarzy

Firma The Pokemon Company ujawniła, że od 21 listopada bieżącego roku do sklepów wysłano ponad 7,7 mln egzemplarzy gier Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire na handhelda 3DS. Nie wiemy ile konkretnie sztuk udało się sprzedać, ale w ciągu trzech dni po premierze w Japonii i USA, produkcja trafiła do ponad 3 mln klientów, jednak w międzyczasie odbyła się jeszcze europejska premiera.

Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire w skrócie:
  • Gatunek: jRPG
  • Deweloper: Game Freak
  • Wydawca: Nintendo / The Pokemon Company
  • Platformy sprzętowe: 3DS
  • Data premiery: 21 listopada 2014 roku

The Pokemon Company, dział firmy Nintendo odpowiedzialny za markę Pokemon, ujawnił, że gry Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire wysłano do sprzedawców na całym świecie w ilości przekraczającej 7,7 mln egzemplarzy. Ten znakomity wynik udało się osiągnąć w zaledwie kilkanaście dni, gdyż obie produkcje zadebiutowały na handheldzie 3DS 21 (28 w Europie) listopada. Dodatkowo warto zauważyć, że jeszcze przed europejską premierą nowych Pokemonów, udało się sprzedać ponad 3 mln egzemplarzy (1,5 mln w samej Japonii) obu tytułów w zaledwie trzy dni. Śmiało więc można zakładać, że liczba ta została znacznie powiększona w ostatnim czasie. Krótko pisząc, 3DS otrzymał kolejny wielki hit.

Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire - do sklepów wysłano 7,7 mln egzemplarzy - ilustracja #1

Poprzednie odsłony Pokemonów również radziły sobie znakomicie. Wystarczy wspomnieć o Pokemon X i Pokemon Y, które dotarły do 12 mln użytkowników 3DS-a. Mało tego, cała seria należy do ścisłej czołówki najlepiej sprzedających się gier wideo w historii. Według danych zamieszczonych w Wikipedii, wszystkie odsłony trafiły do ponad 260 mln klientów.

Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire to najnowsze odsłony uznanej serii gier jRPG, jednak tak naprawdę są to znacznie odświeżone wersje Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire, które pierwotnie ukazały się na handheldzie Game Boy Advance w 2003 roku. Rozgrywka w produkcji nie odbiega zbytnio od wcześniejszych części, ale twórcy wykorzystali silnik zastosowany w Pokemon X i Pokemon Y, umożliwiający generowanie trójwymiarowej grafiki.