Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2014, 09:35

autor: Sarge

Pokemon X i Y w rękach ponad 12 milionów posiadaczy 3DS-a

Pokemon X oraz Pokemon Y to w tej chwili najszybciej sprzedające się gry na 3DS-a. W ciągu niecałych pięciu miesięcy od premiery oba tytuły znalazły łącznie ponad 12 milionów nabywców.

Firma Pokemon Company ogłosiła, że do tej pory gry Pokemon X oraz Pokemon Y rozeszły się w liczbie niemal 12 milionów egzemplarzy. Czyni to je najszybciej sprzedającymi się pozycjami na przenośną konsolę 3DS (ich premiera miała miejsce w październiku ubiegłego roku). Przypomnijmy, że oba tytuły to tak naprawdę ta sama produkcja – różnią się tylko wybranymi stworkami możliwymi do zdobycia. Pokemon to niesłychanie popularna marka – dość powiedzieć, że do tej pory wszystkie gry z tej serii sprzedały się w liczbie ponad 245 milionów egzemplarzy. Przy okazji ogłoszono, że na całym świecie znajduje się już przeszło 20 miliardów kart na licencji Pokemon. Dodajmy do tego filmy animowane wyświetlone w ponad 160 krajach i można zrozumieć, czemu gry z tej serii są tak popularne.

Pokemon X i Pokemon Y - najszybciej sprzedające się gry na 3DS-a - Pokemon X i Y w rękach ponad 12 milionów posiadaczy 3DS-a - wiadomość - 2014-04-08
Pokemon X i Pokemon Y - najszybciej sprzedające się gry na 3DS-a

Pokemon X oraz Pokemon Y rozpoczynają tzw. szóstą generację marki, wprowadzającą tradycyjnie nowe postacie i motywy. Oba produkty są grami jRPG traktującymi o łapaniu tytułowych stworków. Największą zmianą w stosunku do poprzednich części jest w pełni trójwymiarowy świat, co pozwoliło twórcom lepiej wykorzystać ekran 3D przenośnej konsoli 3DS.