Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 19:55

autor: Ender

Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire – nowe gry z serii Pokemon na 3DS-a

Na jesień tego roku Nintendo zapowiedziało dwie kolejne odsłony serii Pokemon, które trafią na przenośnego 3DS-a. Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire będą odświeżonymi wersjami gier Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire, które zadebiutowały pierwotnie w 2003 roku na konsoli Game Boy Advanced.

Siedem miesięcy temu fani kieszonkowych stworków mogli cieszyć się z premiery Pokemona X i Y, a więc pierwszych odsłon serii Pokemon, które stworzono wyłącznie z myślą o 3DS-ie. Nintendo ogłosiło dziś, że w listopadzie tego roku czekać będą na nich kolejne dwa tytuły z cyklu. Niestety, tym razem nie mamy do czynienia z całkowicie nowymi produkcjami. Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire są bowiem odświeżonymi wersjami klasycznego już Pokemona Ruby i Sapphire, który w 2003 roku ukazał się na konsoli Game Boy Advanced.

Deweloperzy nie podali żadnych konkretnych szczegółów dotyczących tytułu, poza zapewnianiami, że będziemy mieli do czynienia z całkowicie świeżym spojrzeniem na dwie świetnie znane odsłony ponad 10-letniej gry. Oznacza to prawie na pewno, że produkcje napędzać będzie trójwymiarowy silnik graficzny, wykorzystany w Pokemonie X i Y. Niewykluczone też, że twórcy nie oprą się pokusie wprowadzenia kolejnych stworków, wątków fabularnych lub megaewolucji, które były jedną z najbardziej promowanych cech najnowszego Pokemona. Więcej informacji na temat Alpha Sapphire i Omega Ruby powinniśmy spodziewać się najprawdopodobniej w czerwcu.

Pokemon Ruby i Sapphire były pierwszymi odsłonami serii, które zawitały na konsolę Game Boy Advanced. Zgodnie z tradycją serii, nie wprowadziły żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale w zamian za to zaoferowały wiele mniejszych poprawek dla utartego modelu rozgrywki. Poza dziesiątkami wcześniej niewidzianych stworków do złapania, gracze mogli skorzystać z nowego ekwipunku i pokeballi, wziąć udział w walkach 2 vs. 2, a także spróbować sił w wielu różnych konkursach przeznaczonych dla pokemonów.

  1. Oficjalna strona serii Pokemon