Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 19:39

autor: Góral

Star Wars: Battlefront zostanie zaprezentowany na targach E3

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że wyczekiwana gra Star Wars: Battlefront zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych targów E3 (10 - 12 czerwca). Niestety nie podzielono się żadnymi konkretami, ale ujawniono, że proces produkcji przebiega pomyślnie.

Firma Electronic Arts poinformowała na zebraniu inwestorów, że wyczekiwana nowa odsłona gry Star Wars: Battlefront, tworzona przez zespół DICE, zostanie zaprezentowana w czasie tegorocznych targów E3 (Electronic Entertainment Expo), które odbędą się w dniach 10 – 12 czerwca w Los Angeles. Dodatkowo ujawniono, że proces produkcji przebiega pomyślnie, ale pełnej wersji na pewno nie uświadczymy w najbliższym czasie. „Plan zakłada pokazanie gry na E3, ale przed nami jeszcze dużo pracy” – stwierdził Andrew Wilson, szef Electronic Arts. Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów, nie wiemy więc czy na targach firma zaprezentuje kolejny zwiastun, czy też może ujrzymy dłuższy fragment rozgrywki. O wszystkim przekonamy się za miesiąc.

Star Wars: Battlefront powstaje w studiu DICE. - Star Wars: Battlefront zostanie zaprezentowany na targach E3 - wiadomość - 2014-05-07
Star Wars: Battlefront powstaje w studiu DICE.

Nowe Star Wars: Battlefront obecnie owiane jest wielką tajemnicą. Od momentu ujawnienia gry podczas zeszłorocznych targów E3, nie podzielono się właściwie żadnymi konkretami. Pewnym jedynie jest, że za produkcję odpowiada studio DICE, znane m.in. z serii Battlefield i Mirror's Edge, a projekt działać ma w oparciu o technologię Frostbite 3 (silnik zastosowany w Battlefieldzie 4). Tytuł zadebiutuje na rynku najprawdopodobniej latem przyszłego roku.

Star Wars: Battlefront to nie jedyna gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen, nad jaką pracują deweloperzy podlegli firmie Electronic Arts. Koncern połączył siły z Disney’em, właścicielem marki, w maju 2013 roku, a niedługo po tym wydarzeniu utworzył studio DICE LA, które zajmuje się wyłącznie produkcjami Star Wars.