Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 22:42

autor: luckie

Nowy Star Wars: Battlefront zapowiedziany

Podczas konferencji Electronic Arts na trwających właśnie targach E3 doszło do zapowiedzi Star Wars: Battlefront – nowej odsłony lubianego cyklu strzelanin osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. Gra stworzona zostanie w oparciu o technologię Frostbite 3 przez nowy oddział studia DICE.

Tegoroczne E3 przyniosły znakomite wieści dla fanów Gwiezdnych Wojen. Firma Electronic Arts zapowiedziała Star Wars: Battlefront – długo wyczekiwaną kontynuację serii FPS-ów osadzonych w uniwersum George’a Lucasa. Tym samym sprawdziły się przypuszczenia, którym w ubiegłym miesiącu początek dała wypowiedź Blake’a Jorgensena o możliwym powrocie do cyklu. Zapowiedzi towarzyszył krótki teaser widoczny poniżej. Wynika z niego tyle, że w grze najprawdopodobniej weźmiemy udział w bitwie o mroźną planetę Hoth, znaną z filmu Imperium kontratakuje.

Grę stworzy nowy oddział nagradzanego studia DICE z siedzibą w Los Angeles, powołany przez Elektroników do produkcji gier na licencji Gwiezdnych Wojen. Kolejny Battlefront powstanie w oparciu o silnik Frostbite 3 (wykorzystany m.in. w Battlefield 4), słynący z efektownej destrukcji otoczenia. Obecnie nie wiemy nic więcej na temat produkcji, ale można się domyślać, że tytuł trafi na konsole przyszłej generacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.