Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 22:42

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Nowy Star Wars: Battlefront zapowiedziany

Podczas konferencji Electronic Arts na trwających właśnie targach E3 doszło do zapowiedzi Star Wars: Battlefront – nowej odsłony lubianego cyklu strzelanin osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. Gra stworzona zostanie w oparciu o technologię Frostbite 3 przez nowy oddział studia DICE.

Tegoroczne E3 przyniosły znakomite wieści dla fanów Gwiezdnych Wojen. Firma Electronic Arts zapowiedziała Star Wars: Battlefront – długo wyczekiwaną kontynuację serii FPS-ów osadzonych w uniwersum George’a Lucasa. Tym samym sprawdziły się przypuszczenia, którym w ubiegłym miesiącu początek dała wypowiedź Blake’a Jorgensena o możliwym powrocie do cyklu. Zapowiedzi towarzyszył krótki teaser widoczny poniżej. Wynika z niego tyle, że w grze najprawdopodobniej weźmiemy udział w bitwie o mroźną planetę Hoth, znaną z filmu Imperium kontratakuje.

Grę stworzy nowy oddział nagradzanego studia DICE z siedzibą w Los Angeles, powołany przez Elektroników do produkcji gier na licencji Gwiezdnych Wojen. Kolejny Battlefront powstanie w oparciu o silnik Frostbite 3 (wykorzystany m.in. w Battlefield 4), słynący z efektownej destrukcji otoczenia. Obecnie nie wiemy nic więcej na temat produkcji, ale można się domyślać, że tytuł trafi na konsole przyszłej generacji.