Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 22:44

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Dragon Age III – trailer z konferencji E3, premiera jesienią 2014 roku

W krótkiej prezentacji na konferencji Electronic Arts, deweloperzy ze studia BioWare zaprezentowali trailer gry Dragon Age III oraz zapowiedzieli jej premierę na jesień 2014 roku.

W trakcie konferencji Electronic Arts w Los Angeles zapowiedziano kilka nowych tytułów oraz przedstawiono te, o których istnieniu wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Jednym z nich jest trzecia odsłona serii Dragon Age, na którą czekają miłośnicy gier studia BioWare. Przedstawiciel dewelopera zapowiedział na scenie premierę tytułu na jesień 2014 roku oraz przedstawił jego pierwszy trailer. Gra będzie posiadała w pełni otwarty świat i pozwalała na podejmowanie decyzji, które będą wpływać na jego kształt. Na krótkim filmiku nie zobaczymy niestety żadnych fragmentów gameplayu, ale poza wstępem fabularnym pojawia się w nim pewna postać, która powinna być dobrze znana fanom cyklu.

Dragon Age III: Inquisition to kolejna część znanej serii reprezentującej gatunek cRPG, której druga część wzbudziła spore kontrowersje. W związku z tym twórcy postanowili w większym stopniu nawiązać do znacznie bardziej lubianego pierwowzoru. Tytuł będzie korzystać z nowoczesnego silnika Frostbite 3, który posłuży przy produkcji gier, takich jak Battlefield 4 czy Mass Effect 4.