Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Pokemon Ruby (GBA)
OkładkaPokemon Ruby (GBA)

Pokemon Ruby GBA

Mimo ze stosunkowo niewiele się zmieniło w Pokemon Ruby na GBA w stosunku do starszych wersji, to jednak wciąż niesamowicie wciąga. Nie tylko małolatów... bo to po prostu dobra gra RPG.

RPG | science fiction | turowe | 2D | Pokemon | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Ruby Premiera GBA

17marca2003

pudełko PL

13sierpnia2003

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gracze znający serie gier Pokemon jeszcze z Game Boy Color poczują się tu jak w domu. Nintendo dobrze wiedząc, że produkt doskonale się sprzeda, jedynie rozbudowało niektóre elementy rozgrywki, zapewniło oczywiście nowy świat do przebycia i zaoferowało graczom ok. 130 nowych Pokemonów do kolekcjonowania.

Grafika naturalnie została poprawiona, chociaż nie można mówić o pełnym wykorzystaniu możliwości GBA. Rozgrywka polega na zbieraniu, trenowaniu Pokemonów i wystawianiu ich do walk z przeciwnikami. Po świecie poruszamy się za pomocą dobrze przygotowanej mapy, dzięki której dowiemy się nieco więcej o możliwych do odwiedzenia miejscach (a co ważniejsze - także o tych, które już odwiedziliśmy) - gracz może łatwiej zapamiętywać odwiedzone miejsca i kojarzyć lokacje bez zbędnych, ponownych eksploracji. W wersji Ruby przyjdzie nam walczyć z Team Magma, a w Sapphire z Team Aqua. W obu przypadkach będziemy bronić świat przed ich niecnymi planami (Team Magma chce np. zalać świat...lawa!). Historia jest tu jednak mniej ważna, bo gracza i tak wciągną przede wszystkim walki i poprawianie statystyk. Wspomnijmy tylko jeszcze, ze w obu wersjach różnice w historii są naprawdę niewielkie – tu chodzi przede wszystkim o inne Pokemony. Najważniejsza zmiana zaszła w samych walkach – tym razem będziemy mogli wystawiać do walk także po 2 Pokemony jednocześnie, co dodaje walkom głębi i dodatkowych elementów strategicznych. Dzięki połączeniu konsol kabelkiem, gracze będą mogli skonfrontować się między sobą. Dzięki opcji walk 2 Pokemonów z każdej ze stron, w akcji może brać udział aż 4 graczy! Inna możliwość to gra we dwóch, gdzie każdy wystawia do boju po dwa zwierzaki. Czy dasz rade zostać najlepszym trenerem Pokemonów? Złap je wszystkie!

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1820 głosów czytelników.

Pokemon Ruby cena w dniu premiery: 209 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Ruby

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pokemon Ruby Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel