Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2015, 21:11

autor: Pirlond

Bardzo dobre wyniki finansowe Nintendo

Wbrew obiegowym opiniom, Nintendo ma się nadspodziewanie dobrze. Firma opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał bieżącego roku rozliczeniowego, z którego wynika, że we wspomnianym okresie koncern zarobił więcej niż przewidywali analitycy.

Zyski lepsze niż oczekiwane

Branżowi eksperci nie pozostawiali złudzeń – w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego Nintendo miało wypracować zysk na poziomie 35,52 miliardów jenów (około 301,67 milionów dolarów). Tak przynajmniej twierdzili przedstawiciele firmy Quick, opierając się na prognozach sześciu przepytanych analityków. Okazało się jednak, że wynik ten był w rzeczywistości znacznie wyższy – koncern zarobił w omawianym okresie 45,22 miliarda jenów (około 381 milionów dolarów). Nieco inaczej wygląda kwestia wygenerowanych przez Japończyków przychodów, które wyniosły 271,52 miliarda jenów (2,3 miliarda dolarów), a więc mniej niż przewidywano – eksperci twierdzili, że kwota ta będzie nieco wyższa i uplasuje się na poziomie 275,54 miliarda jenów (około 2,34 miliarda dolarów).

Sprzedaż gier i konsol

Spory wpływ na tak dobre rezultaty miała sprzedaż najważniejszych gier wydawanych na platformy Nintendo. Największą popularnością wśród graczy w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego cieszyły się najnowsze odsłony Pokemonów – części Omega Ruby i Alpha Sapphire sprzedały się w liczbie 9,4 miliona sztuk. Na drugim miejscu znalazło się Super Smash Bros. w wersji na 3DS-a, które trafiło do rąk 6,19 milionów osób.

Najnowsze Pokemony były najchętniej kupowanymi grami Nintendo w trzecim okresie bieżącego roku fiskalnego - Bardzo dobre wyniki finansowe Nintendo - wiadomość - 2015-01-29
Najnowsze Pokemony były najchętniej kupowanymi grami Nintendo w trzecim okresie bieżącego roku fiskalnego

Japoński koncern może też być zadowolony ze sprzedaży swoich konsol. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku rozliczeniowego rozeszły się 3 miliony egzemplarzy Wii U, a od dnia premiery urządzenie znalazło w sumie 9,2 miliona nabywców. W tym samym okresie sprzedano 7 milionów 3DS-ów (w samym tylko trzecim kwartale do rąk graczy trafilo 5 milionów sztuk sprzętu).