Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2015, 20:48

autor: Pirlond

World of Tanks - finały mistrzostw świata znowu w Polsce

Ważna informacja dla miłośników gry World of Tanks i sportów elektronicznych – studio Wargaming.net poinformowało, że tegoroczne finały mistrzostw świata w popularną produkcję o czołgach odbędą się w tym roku w Polsce. Po raz drugi z rzędu.

World of Tanks to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych, a w ten darmowy tytuł o czołgach codziennie gra wielu Polaków. Nie uszło to uwadze twórcom produkcji, którzy wielokrotnie docenili społeczność fanów znad Wisły. Rodzimi gracze dostali właśnie kolejny powód do zadowolenia – deweloperzy poinformowali bowiem dzisiaj, że światowe finały tegorocznej ligi Wargaming.net odbędą się w Polsce. Rozgrywki przeprowadzone zostaną się pomiędzy 25 a 26 kwietnia, zaś areną zmagań będzie warszawska hala Expo XXI. Same zawody będą przy tym otwarte dla publiczności, a organizatorzy obiecują, że kibice będą mogli wziąć udział w rozmaitych konkursach. Warto zaznaczyć, że będzie to druga z rzędu edycja turnieju zorganizowana w naszym kraju – Warszawa gościła najlepszych graczy World of Tanks już w ubiegłym roku.

Finały tegorocznych mistrzostw świata World of Tanks także odbędą się w Polsce - World of Tanks - finały mistrzostw świata znowu w Polsce - wiadomość - 2015-01-28
Finały tegorocznych mistrzostw świata World of Tanks także odbędą się w Polsce

Tym razem twórcy postanowili jednak wprowadzić kilka zmian do formatu rywalizacji, które zostały opracowane we współpracy z e-sportowcami. Nowe zasady będą opierały się na ataku i obronie – bez względu na to czy dana drużyna znajdzie się w ofensywie, czy w defensywie, będzie musiała aktywnie rywalizować. Przedstawiciele Wargaming.net podkreślają, że wpłynie to na dynamikę bitew, ale niestety szczegółów brak – wiadomo jedynie, że przedstawione zmiany przełożą się na wyeliminowanie wyników remisowych.

Aby awansować do kwietniowych rozgrywek należy przejść przez regionalne kwalifikacje. W finałach tegorocznych mistrzostw świata będą mogły wziąć udział po dwie drużyny z każdego regionu (Azji i Regionu Pacyfiku, Wspólnoty Niepodległych Państw, Chin, Ameryki Północnej i oczywiście Europy), a twórcy zamierzają jeszcze przyznać dwóm ekipom po jednej dzikiej karcie.

Liga Wargaming.net została utworzona w 2013 roku z inicjatywy graczy. W jej ramach przez cały rok toczą się zmagania w World of Tanks wieńczone wielkim finałem, który w tym roku – podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji – odbędzie się w Polsce.