Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 marca 2014, 12:45

autor: Sarge

World of Tanks - Wielki Finał mistrzostw świata odbędzie się w Polsce

W dniach 4-6 kwietnia odbędzie się Wielki Finał międzynarodowego turnieju Wargaming.net League w grze World of Tanks. Studio Wargaming ogłosiło, że impreza zostanie zorganizowana w Złotych Tarasach w Warszawie.

Studio Wargaming ogłosiło, że Wielki Finał trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w grze World of Tanks odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Warszawie. To duże wyróżnienie dla naszego kraju, bo tę imprezę będziemy organizować pierwszy raz w historii (choć w styczniu odbywały się u nas europejskie kwalifikacje do kwietniowego turnieju). Wielki Finał odbędzie się w Multikinie mieszczącym się w galerii Złote Tarasy, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. Impreza zostanie zorganizowana we współpracy z władzami Warszawy i sponsorami w postaci firm Razer, Alienware oraz PayPal. Polskę w Wielkim Finale reprezentować będzie zespół Lemming Train, który powalczy o zwycięstwo z trzynastoma innymi drużynami z całego świata.

Wielki Finał mistrzostw Wargaming.net League odbędzie się w Warszawie - World of Tanks - Wielki Finał mistrzostw świata odbędzie się w Polsce - wiadomość - 2014-03-06
Wielki Finał mistrzostw Wargaming.net League odbędzie się w Warszawie

Wszystkie ekipy zmierzą się ze sobą na przestrzeni kolejnych trzech dni i na podstawie uzyskanych wyników wyłoniona zostanie ta najlepsza. Terminarz rozgrywek nie jest jeszcze ustalony. Do Wielkiego Finału zgłoszone zostały następujące zespoły (w nawiasach podano, jaki region lub kraj reprezentować będą poszczególne drużyny):

 1. Fnatic (Ameryka Północna)
 2. SIMP (Ameryka Północna)
 3. ARETE (Korea Południowa)
 4. NOA (Korea Południowa)
 5. PVP Super Friends (południowo-wschodnia Azja)
 6. UAD (południowo-wschodnia Azja)
 7. Energy Pacemaker (Chiny)
 8. E-Sports Club (Chiny)
 9. Na’Vi (region Wspólnoty Niepodległych Państw)
 10. RR-UNITY (region Wspólnoty Niepodległych Państw)
 11. Virtus.pro (Rosja)
 12. Synergy (Rosja)
 13. Lemming Train (Polska)
 14. Team WUSA (Niemcy)

Organizatorzy obiecują, że więcej informacji na temat Wielkiego Finału turnieju Wargaming.net League poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W tej chwili nieznana jest nawet główna nagroda, choć wiemy, że dla zwycięskiego zespołu przygotowano „coś specjalnego”.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zagrać w World of Tanks, a chcielibyście samodzielnie przetestować tę grę i sprawdzić, czym zasłużyła sobie na międzynarodowe turnieje i ogólnoświatową sławę, zapraszamy do zapoznania się ze stroną World of Tanks w dziale Darmowych Gier. Znajdziecie tam podstawowe informacje na temat rozgrywki, a także będziecie mogli sprawdzić również inne wojenne gry F2P, jak np. World of Warplanes czy War Thunder.

World of Tanks to gra MMO typu free to play, w której gracze wcielają się w dowódców czołgów z okresu II wojny światowej. Produkcja studia Wargaming zyskała ogromną popularność, stając się jednym z najbardziej znanych tytułów e-sportowych. Do końca 2013 roku w grze zarejestrowano ponad 78 milionów kont. World of Tanks szczyci się również wpisem w Księdze Rekordów Guinessa, dzierżąc rekord w kategorii największej liczby osób grających jednocześnie na pojedynczym serwerze – 21 stycznia 2013 roku było to 190 541 graczy.