Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 13:57

autor: Sarge

Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Monaco: What’s Yours Is Mine) 6/3/14

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do Killzone: Shadow Fall, wynikach sprzedaży Monaco: What’s Yours Is Mine, pudełkowej wersji Child of Light, a także o zapowiedzi gry Guacamelee: Super Turbo Championship Edition. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Giana Sisters: Twisted Dreams – Rise of the Owlverlord

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Giana Sisters: Twisted Dreams - Rise of the Owlverlord. Dzieło studia Black Forest Games można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 1,24 euro (ok. 5 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Shadow Realms

Firma Electronic Arts zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Shadow Realms, opisany m.in. jako „oprogramowanie gier wideo”. Czy mamy tu do czynienia z tytułem nowej marki szykowanej przez amerykańskiego wydawcę? Na razie jest zbyt wcześnie na snucie tak daleko idących wniosków, jednak niedawny debiut konsol kolejnej generacji wydaje się być idealną okazją do wystartowania z nieznaną dotychczas serią.

Killzone: Shadow Fall

Studio Guerrilla Games ujawniło szczegóły na temat pierwszego dodatku DLC do gry Killzone: Shadow Fall. Rozszerzenie o nazwie The Insurgent Pack przyniesie ze sobą nową klasę postaci (The Insurgent), trzy umiejętności i tyle samo broni (M82, L512, Sta14), tryb Collectibles Mode, skórkę dla OWL-a, trzy specjalne ruchy oraz pakiet nagrań głosowych dla żołnierzy. Oprócz tego DLC wprowadzi wysoki poziom trudności Elite do kampanii dla jednego gracza oraz kolejne wyzwania i Trofea do odblokowania. The Insurgent Pack zadebiutuje w kwietniu w cenie 9,99 dolarów (ok. 30 zł bez podatku VAT). Użytkownicy przepustki Season Pass ściągną DLC za bez dodatkowych opłat.

Dodatek DLC The Insurgent Pack zadebiutuje w kwietniu na PlayStation Network - Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Monaco: What’s Yours Is Mine) 6/3/14 - wiadomość - 2014-03-06
Dodatek DLC The Insurgent Pack zadebiutuje w kwietniu na PlayStation Network

Three Fields Entertainment

Alex Ward oraz Fiona Sperry założyli nowe studio deweloperskie o nazwie Three Fields Entertainment. Na początku tego roku producenci opuścili zespół Criterion Games, choć byli jego współzałożycielami. Na oficjalnej stronie internetowej nowego studia na razie nie znajduje się nic oprócz loga i adresów e-mail umożliwiających nawiązanie kontaktu. Alex Ward zdradził na Twitterze, że celem dewelopera jest tworzenie gier na platformy sprzętowe, umożliwiające działanie bez udziału dużych wydawców.

Monaco: What’s Yours Is Mine

Andy Schatz ze studia Pocketwatch Games napisał na oficjalnym blogu, że gra Monaco: What’s Your’s Is Mine sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 750 tysięcy egzemplarzy. Na ten wynik złożyło się 370 tysięcy zestawów Humble Indie Bundle 11, które użytkownicy zakupili po wpłaceniu kwoty powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji (warunek konieczny do nabycia Monaco: What’s Your’s Is Mine). Co ciekawe, jak dotąd 100 tysięcy z tych osób nie aktywowało jeszcze klucza na Steamie.

Guacamelee: Super Turbo Championship Edition

Zespół DrinkBox Studios zapowiedziało, że gra Guacamelee: Super Turbo Championship Edition ukaże się „wkrótce” na PlayStation 4, Xboksie One, Xboksie 360 oraz Wii U. W skład tej edycji wejdzie ubiegłoroczna produkcja wzbogacona o wszystkie dodatki DLC, nowe umiejętności, poziomy oraz walki z bossami. Guacamelee! to dwuwymiarowa zręcznościówka wydana dotychczas na PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PC.

Child of Light

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Child of Light ukaże się w Europie nie tylko w cyfrowej dystrybucji, ale też w wersji pudełkowej Deluxe Edition na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 3. Zostanie ona wzbogacona o 24-stronicowy album z grafikami, plakat oraz dodatkową zawartość do wykorzystania w produkcji. Oprócz tego ujawniono, że Child of Light na konsolach firmy Sony będzie wspierać opcję Cross-Buy. Oznacza to, że kupując grę na jednej platformie sprzętowej z rodziny PlayStation, będziemy mogli ją pobrać i uruchomić także na drugiej. Ubisoft nie planuje wydania pudełkowej wersji na Wii U, Xboksie One oraz Xboksie 360 – posiadacze tych konsol mogą spodziewać się tylko edycji cyfrowej. Premiera Child of Light odbędzie się 30 kwietnia bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Killzone: Shadow Fall
 2. Watch Dogs
 3. Grand Theft Auto Online
 4. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
 5. Etherium
 6. Guacamelee! Super Turbo Championship Edition

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. SOMA – Theta trailer
 2. Pier Solar HD – trailer
 3. Matador – trailer
 4. Call of Duty: Ghosts – customization items trailer
 5. Child of Light – zwiastun trybu kooperacyjnego
 6. World of Tanks – pamiętniki twórców – silnik fizyczny (PL)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.