Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 stycznia 2014, 11:33

autor: Góral

Criterion Games - z pracy w studiu zrezygnowali jego współzalożyciele - Alex Ward i Fiona Sperry

We wrześniu 2013 roku ze studiem Criterion Games pożegnało się około 60 osób. Do tego grona właśnie dołączyły dwie kolejne - Alex Ward i Fiona Sperry. Współzałożyciele kultowego dewelopera postanowili pójść na swoje, rezygnując z pracy pod skrzydłami koncernu Electronic Arts.

Ze studia Criterion Games odeszli jego współzałożyciele – Alex Ward i Fiona Sperry – którzy postanowili założyć nową firmę. Od razu podniosły się głosy, że winę za całą sytuację ponosi koncern Electronic Arts, właściciel słynnego dewelopera, jednak sytuacja została wyjaśniona przez Warda na Twitterze, który stwierdził, że była to wyłącznie ich decyzja.

Criterion Games - z pracy w studiu zrezygnowali jego współzalożyciele - Alex Ward i Fiona Sperry - ilustracja #1

Dla fanów tej ekipy jest to kolejny wielki cios i prawdopodobnie gwóźdź do trumny studia, przynajmniej tego znanego z serii Burnout. We wrześniu 2013 roku informowaliśmy, że liczba pracowników firmy została zredukowana do zaledwie 17 osób. Większość z nich przeszła do Ghost Games – nowego dewelopera, którego zadaniem jest rozwijanie serii Need for Speed.

Mimo wszystko studio Criterion Games działa dalej i pracuje nad grą dedykowaną konsolom nowej generacji, która będzie zupełnie nową marką. Odejście Alexa Warda i Fiony Sperry ponoć nie wpłynie w żaden sposób na ten tajemniczy projekt, który powstaje pod czujnym okiem Matta Webstera – wieloletniego pracownika Criterion.

Criterion Games - z pracy w studiu zrezygnowali jego współzalożyciele - Alex Ward i Fiona Sperry - ilustracja #2Criterion Games to słynne studio założone w 1993 roku, które znane jest przede wszystkim z serii Burnout. Firma ma jednak na swoim koncie także inne produkcje, w tym ciepło przyjętą strzelankę Black na konsole Xbox i PlayStation 2. Deweloper został przejęty w 2004 roku przez koncern Electronic Arts za około 40 mln funtów.