Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Black (XBOX)

Black

Fabuła Black przenosi Cię do Europy Wschodniej, gdzie jako jeden z członków specjalnej grupy uderzeniowej walczysz z terroryzmem. Masz do dyspozycji standardowy arsenał, znany z gier FPS, z tą różnicą, że tym razem został on prawdziwie „dopieszczony”.

Akcji | FPP | terroryzm | FPS | strzelanki | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Black (XBOX)

data premiery gry:

24lut2006

XBOX PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fabuła Black przenosi Cię do Europy Wschodniej, gdzie jako jeden z członków specjalnej grupy uderzeniowej walczysz z terroryzmem. Masz do dyspozycji standardowy arsenał, znany z gier FPS, z tą różnicą, że tym razem został on prawdziwie „dopieszczony”. Developerom udało się wyciągnąć prawdziwą esencję z pistoletów, dwururek, AK-47, lekkich karabinów maszynowych i wyrzutni rakiet.

Black po brzegi wyłożono dynamicznymi efektami środowiska, których jedynym zadaniem jest uprzyjemniać graczowi radosne wypychanie ołowiem przeciwników. Praktycznie wszystko co staje na Twojej drodze może zostać obrócone w perzynę: samochody wybuchają po trafieniu w bak, ściany ulegają „sproszkowaniu” po potraktowaniu ładunkiem burzącym, powietrze nieustannie przeszywają kawałki rozmaitych przedmiotów i odłamki murów. Gdy wrzucasz granat do niestabilnej, wielopiętrowej budowli, możesz być pewien, że za chwilę usłyszysz ogłuszający huk, zobaczysz wypadające szyby oraz gęsty pył, unoszący się w powietrzu. Poprzez chmurę kurzu możesz dostrzec, że budynek zawalił się w efektowny sposób, a kolejne kondygnacje zgniatały nieszczęśników, którzy znajdowali się poniżej.

Zadania w Black są proste - idź przed siebie i strzelaj do tego co się rusza. Szczególnie efektowne egzekucje (np. strzał w głowę) są dodatkowo premiowane punktami „black ops”. Gra jest nastawiona na prezentację maksymalnie efektownych wybuchów i szybkich holywoodzkich akcji, dużo uwagi poświęcono temu by Twoi wirtualni przeciwnicy umierali w iście westernowy, ekwilibrystyczny sposób. Black przeznaczone jest dla jednego gracza i nie posiada trybu wieloosobowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Black

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Black - recenzja gry
Black - recenzja gry

Recenzja 24 lutego 2006, 08:50

Zasadniczo w pornosach najważniejsze są aktorki. Ten oto „Gun Porn” nie jest wyjątkiem. Występujące w głównych rolach bronie wykonano z perwersyjną, fetyszystyczną precyzją. Na podstawie animacji przeładowywania magazynków można by się nauczyć wykonywania tej operacji „w realu”. Jeśli wydaje ci się, że broń to w gruncie rzeczy nieskomplikowana do wymodelowania bryła, która już dawno została wiernie w grach odwzorowana, po prostu zagraj w Blacka i odmów kilka zdrowasiek za pokutę. Bohater może jednocześnie trzymać przy sobie dwie giwery, co w obliczu olbrzymiej przydatności każdego ich rodzaju czasami rodzi nie lada dylematy. Poruszanie się po polu walki bez strzelby na średni i krótki dystans to samobójstwo. Ale przecież kawałek dalej jest posterunek wroga, który bezproblemowo można by rozmontować celnym strzałem z wyrzutni rakiet. A jeśli ktoś zajdzie nas od flanki? Nic nie byłoby mocniejszym argumentem od dobrzusznej injekcji łuski z shotguna. No i nie zapominajmy o Magnum, które jednym strzałem położy każdego cwaniaka, o ile tylko będziemy mieli chwilę na precyzyjne wycelowanie. Wybór aktualnie trzymanego ekwipunku jest elementarny. Zady i walety każdego gana zostały perfekcyjnie (tak myślę, no, komandosem nie jestem) odwzorowane, o czym świadczyć może choćby fakt, że podręcznego kałacha po prostu nic nie zastąpi pod względem uniwersalności.

XBOX
PS2