Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2012, 13:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwej zapowiedzi strzelaniny Black 2, otwartych beta testach produkcji MMO Eligium: Wybraniec, oraz dacie premiery niezależnej platformówki Vessel.

Rockstar San Diego

Studio Rockstar San Diego poszukuje programistów mających pracować nad nową grą z otwartym światem. Deweloper stworzył do tej pory m.in. Red Dead Redemption, więc fani mają nadzieję, że chodzi o kontynuację bardzo dobrze przyjętego tytułu.

Vessel

Niezależne studio Strange Loop Games ogłosiło, że zręcznościowa platformówka Vessel ukaże się na pecetach 1 marca. W przygotowaniu są także wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, które jednak mają zadebiutować w późniejszym terminie.

Black 2

W następnym numerze magazynu PSM3 pojawi się zapowiedź „tajemniczej kontynuacji strzelaniny”. Okładka periodyku może sugerować, że chodzi o grę Black 2. Widnieją na niej dwa naboje, a na okładce amerykańskiej wersji pierwszej odsłony Black mogliśmy zobaczyć ich dużą liczbę. Dodatkowo życiorys jednego z programistów studia Criterion Games wskazuje na to, że druga część rzeczywiście powstaje.

Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12 - ilustracja #1

EA Vancouver

Firma Electronic Arts potwierdziła serwisowi IndustryGamers, że „mała liczba” pracowników studia z siedzibą w Vancouver została zwolniona. Ma to pomóc wyrównać siły zespołu w celu dalszego rozwoju sektora produkcji dostępnych w cyfrowej dystrybucji. Deweloper jest odpowiedzialny m.in. za serię FIFA i niektóre odsłony Need for Speed.

Mortal Kombat Arcade Collection

2 lutego w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutował Mortal Kombat Arcade Collection – pakiet odświeżonych wersji trzech odsłon popularnej serii bijatyk: Mortal Kombat 1, Mortal Kombat 2 oraz Ultimate Mortal Kombat 3. Warto o tym przypomnieć choćby z tego względu, że jeszcze kilka miesięcy temu deweloper wykluczał możliwość wydania tego zestawu na PC.

Eligium: Wybraniec

Firma Frogster poinformowała, że otwarte beta testy darmowej gry MMO Eligium: Wybraniec rozpoczną się 15 lutego. Premiera pełnej wersji odbędzie się w drugim kwartale bieżącego roku, a więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier: