Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3X360
Okładka Mortal Kombat Arcade Kollection (PC)
OkładkaMortal Kombat Arcade Kollection (PC)

Mortal Kombat Arcade Kollection

Mortal Kombat Arcade Kollection to pakiet trzech części kultowej bijatyki stworzonej przez firmę Midway Games. W zestawie znalazły się odświeżone wersje gier: Mortal Kombat, Mortal Kombat 2 oraz Ultimate Mortal Kombat 3, które wzbogacono m.in. o tryb pojedynków multiplayer.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | bardzo brutalne

Mortal Kombat Arcade Kollection Premiera

31sie2011

X360 PS3

1lut2012

PC

Gry podobne do Mortal Kombat Arcade Kollection

Street Fighter X Tekken

Virtua Fighter 2

Guilty Gear X2 #Reload

Mortal Kombat Arcade Kollection to zestaw składający się z odświeżonych dwóch pierwszych odsłon smoczej serii oraz Ultimate Mortal Kombat 3 będącej ulepszoną wersją „trójki”. Pierwotnie produkcje te ukazały się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, by w tym przypadku trafić do cyfrowej dystrybucji na trzech platformach sprzętowych. Opracowaniem pakietu zajęło się studio Other Ocean we współpracy z NetherRealm Studios.

Pierwsza część Mortal Kombat była swego rodzaju przełomem w gatunku bijatyk. Mając do wyboru siedmiu wojowników mogliśmy toczyć niezwykle brutalne pojedynki na dwuwymiarowych arenach. Nie brakowało rozlewu krwi, efektownych kombinacji ciosów i ruchów specjalnych pozwalających np. na zamrożenie przeciwnika. Prawdziwą nowością były jednak zagrania Fatality – śmiertelne wykończenia, które mogliśmy wykonać na zakończenie wygranej walki.

Mortal Kombat II wprowadził kilka kolejnych postaci, dzięki czemu ich liczba powiększyła się do dwunastu mistrzów sztuk walki. Oprócz nowych kombinacji ciosów, największą nowością okazało się wprowadzenie dwóch dodatkowych opcji finalizowania starcia. Jednym z nich było Babality, polegające na zamienieniu wroga w dziecko, podczas gdy Friendship stanowiło okazanie swego rodzaju łaski przeciwnikowi i darowanie mu życia.

Ultimate Mortal Kombat III to z kolei ulepszona edycja trzeciej części cyklu. Gra oferuje ponad dwadzieścia grywalnych postaci, włącznie z licznymi powrotami starych znajomych. Repertuar znanych rodzajów wykończeń został powiększony o Animality, które zadebiutowało już w podstawowej „trójce”. Jest to przeistoczenie się w krwiożercze zwierzę, które brutalnie rozprawia się ze swoją ofiarą.

Cały zestaw został odpowiednio dostosowany do standardów obowiązujących na dedykowanych mu platformach. Wobec tego wzbogacono go o sieciowy tryb multiplayer (choć możliwa jest również dwuosobowa rozgrywka przed jednym ekranem), rankingi oraz Osiągnięcia i Trofea do odblokowania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat Arcade Kollection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Mortal Kombat Arcade Kollection Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GS lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3