Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3X360
Okładka Mortal Kombat Arcade Kollection (PC)

Mortal Kombat Arcade Kollection

Mortal Kombat Arcade Kollection to pakiet trzech części kultowej bijatyki stworzonej przez firmę Midway Games. W zestawie znalazły się odświeżone wersje gier: Mortal Kombat, Mortal Kombat 2 oraz Ultimate Mortal Kombat 3, które wzbogacono m.in. o tryb pojedynków multiplayer.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Mortal Kombat Arcade Kollection (PC)

data premiery gry:

31sie2011

X360 PS3

1lut2012

PC

Mortal Kombat Arcade Kollection to zestaw składający się z odświeżonych dwóch pierwszych odsłon smoczej serii oraz Ultimate Mortal Kombat 3 będącej ulepszoną wersją „trójki”. Pierwotnie produkcje te ukazały się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, by w tym przypadku trafić do cyfrowej dystrybucji na trzech platformach sprzętowych. Opracowaniem pakietu zajęło się studio Other Ocean we współpracy z NetherRealm Studios.

Pierwsza część Mortal Kombat była swego rodzaju przełomem w gatunku bijatyk. Mając do wyboru siedmiu wojowników mogliśmy toczyć niezwykle brutalne pojedynki na dwuwymiarowych arenach. Nie brakowało rozlewu krwi, efektownych kombinacji ciosów i ruchów specjalnych pozwalających np. na zamrożenie przeciwnika. Prawdziwą nowością były jednak zagrania Fatality – śmiertelne wykończenia, które mogliśmy wykonać na zakończenie wygranej walki.

Mortal Kombat II wprowadził kilka kolejnych postaci, dzięki czemu ich liczba powiększyła się do dwunastu mistrzów sztuk walki. Oprócz nowych kombinacji ciosów, największą nowością okazało się wprowadzenie dwóch dodatkowych opcji finalizowania starcia. Jednym z nich było Babality, polegające na zamienieniu wroga w dziecko, podczas gdy Friendship stanowiło okazanie swego rodzaju łaski przeciwnikowi i darowanie mu życia.

Ultimate Mortal Kombat III to z kolei ulepszona edycja trzeciej części cyklu. Gra oferuje ponad dwadzieścia grywalnych postaci, włącznie z licznymi powrotami starych znajomych. Repertuar znanych rodzajów wykończeń został powiększony o Animality, które zadebiutowało już w podstawowej „trójce”. Jest to przeistoczenie się w krwiożercze zwierzę, które brutalnie rozprawia się ze swoją ofiarą.

Cały zestaw został odpowiednio dostosowany do standardów obowiązujących na dedykowanych mu platformach. Wobec tego wzbogacono go o sieciowy tryb multiplayer (choć możliwa jest również dwuosobowa rozgrywka przed jednym ekranem), rankingi oraz Osiągnięcia i Trofea do odblokowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Gry podobne do Mortal Kombat Arcade Kollection

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat Arcade Kollection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mortal Kombat Arcade Kollection

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GS lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne

wiadomość22 stycznia 2020

Dzięki agencji ratingowej PEGI dowiedzieliśmy się, że w planach jest Mortal Kombat Kollection Online, czyli zestaw zremasterowanych wersji pierwszych trzech odsłon cyklu.

Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12
Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12

wiadomość7 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwej zapowiedzi strzelaniny Black 2, otwartych beta testach produkcji MMO Eligium: Wybraniec, oraz dacie premiery niezależnej platformówki Vessel.

Mortal Kombat Arcade Kollection jednak nie ukaże się na PC
Mortal Kombat Arcade Kollection jednak nie ukaże się na PC

wiadomość15 listopada 2011

Główny twórca serii Mortal Kombat poinformował na Twitterze, że pakiet Mortal Kombat Arcade Kollection jednak nie ukaże się na PC. Jest to zestaw odświeżonych trzech odsłon znanej serii bijatyk.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Sonic the Hedgehog 4, Gears of War 3) 24/08/11

wiadomość24 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o planach firmy SEGA, 24-osobowym Team Deathmatchu w Battlefield 3 na PC, powrocie Theme Park, terminie premiery drugiego epizodu Sonic the Hedgehog 4, a także dacie debiutu Mortal Kombat Arcade Kollection. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Mortal Kombat, Kinect) 13/05/11

wiadomość13 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o długo oczekiwanej aktualizacji 3DS-a, nowym terminie premiery strzelanki Hybrid, ujawnieniu Mortal Kombat Arcade Kollection, potencjalnych dodatkach DLC do L.A. Noire, a także przyszłości Kinecta. Zapraszamy do lektury.

PC
X360
PS3