Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Street Fighter II: Hyper Fighting (X360)
OkładkaStreet Fighter II: Hyper Fighting (X360)

Street Fighter II: Hyper Fighting X360

Street Fighter II: Hyper Fighting to członek niezwykle popularnej rodziny dwuwymiarowych bijatyk, która przyszła na świat w roku 1987 na automatach zręcznościowych, a następnie zagościła na domowych komputerach i konsolach.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Street Fighter II: Hyper Fighting Premiera X360

2sierpnia2006

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Street Fighter II: Hyper Fighting

Dead or Alive 4

Ultimate Mortal Kombat 3

Mortal Kombat Arcade Kollection

Street Fighter II: Hyper Fighting to najmłodszy członek niezwykle popularnej rodziny dwuwymiarowych bijatyk, która przyszła na świat w roku 1987 na automatach zręcznościowych, a następnie zagościła na domowych komputerach i konsolach. Opisywana wersja powstała na podstawie gry Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting, która oferowała bardziej dynamiczną rozgrywkę niż poprzednicy dzięki możliwości użycia Turbo. Nowe wcielenie klasycznej pozycji, stanowi połączenie sprawdzonej już, wysokiej grywalności oraz nowych funkcjonalności, głównie sieciowych, oferowanych przez konsolę Xbox 360.

Clou rozgrywki w trybie dla jednego gracza stanowi Arcade Mode, w którym musimy zmierzyć się z coraz silniejszymi oponentami i w końcu pokonać finalnego bossa. Do wyboru mamy 8 oryginalnych postaci oraz 4 bossów znanych z pierwowzoru; ze Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting pochodzą również lokacje, w których toczą się walki, oczywiście graficznie dostosowane do obecnych standardów. Gra oferuje także tryb treningowy, w którym możemy podszlifować swoje umiejętności przed właściwą rozgrywką oraz Vs. Mode, w którym możemy do walki zaprosić kolegę i zmierzyć się z nim na jednym ekranie.

Miłośników rozgrywek sieciowych powinien zaciekawić także tryb Quarter Match. W trybie tym walkę toczy dwóch zawodników, jednak pozostali, sieciowi gracze, tworzą coś w rodzaju wirtualnego "tłumu" - twórcy gry chcieli w ten sposób oddać atmosferę panującą niegdyś przy rozgrywkach na automatach. Gracze mogą na żywo komentować (dzięki głosowemu czatowi) oglądaną walkę, a dodatkowo wyzwać do kolejnego pojedynku jej zwycięzcę. Tryby sieciowe to także Quick Match, pozwalający na szybkie dołączenie się do dostępnych rozgrywek, OptiMatch, dzięki któremu można znaleźć walkę odpowiadająca wybranym przez nas filtrom, np. ilość rund czy korzystanie z Turbo, oraz Create a Game, który pozwala na zaproszenie do stworzonej przez siebie gry innych graczy oraz wybór jej ustawień.

Dzięki Xbox Live Arcade posiadacze konsol Xbox 360 mogą pobrać darmową aczkolwiek okrojoną wersję gry, która oferuje dwie grywalne postacie i jedną arenę. Usługa ta oferuje także szereg statystyk, w których możemy obejrzeć m.in. który gracz wygrał najwięcej walk pod rząd czy kto jest najlepszy w prowadzeniu danej postaci z gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Street Fighter II: Hyper Fighting

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Street Fighter II: Hyper Fighting Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live