Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Ultimate Mortal Kombat 3 (X360)
OkładkaUltimate Mortal Kombat 3 (X360)

Ultimate Mortal Kombat 3 X360

Ultimate Mortal Kombat 3 to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza gra cyklu wydana została w roku 1992 dla popularnych w tamtym czasie automatów (aczkolwiek pomysł na nią zrodził się już dwanaście miesięcy wcześniej).

Bijatyki | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Mortal Kombat 3 Premiera X360

20października2006

producent: Digital Eclipse wydawca: Midway Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ultimate Mortal Kombat 3

Street Fighter IV

Dead or Alive 5

Skullgirls

Ultimate Mortal Kombat 3 to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza gra cyklu wydana została w roku 1992 dla popularnych w tamtym czasie automatów (aczkolwiek pomysł na nią zrodził się już dwanaście miesięcy wcześniej). Niniejsza pozycja stanowi remake tytułu, który pojawił się w roku 1995. Dostępna ona jest dla posiadaczy konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Cel może być tylko jeden – wyeliminowanie wszystkich przeciwników, biorących udział w turnieju, toczącym się podczas łączenia wymiaru ziemskiego z Zaświatami. Ostateczne zwycięstwo osiąga się pokonując organizatora zawodów – złego boga Shao Kahna. Developerzy przygotowali dwadzieścia dwie postaci, znane z poprzedniczek, wliczając w to Jade, Kitanę, Scorpiona czy Smoke’a. Każda z nich posiada własny styl walki wraz z kilkunastoma indywidualnymi atakami specjalnymi.

Ponadto bohaterowie posługują się całą gamą tzw. ciosów ostatecznych. Babality zmieniają przeciwnika w dziecko, natomiast Animality pozwala przeistoczyć się im w krwiożercze zwierzę. Fatality to wizytówka serii – są niezwykle sadystycznymi atakami, polegającymi m.in. na przecięciu oponenta na pół lub obdarciu go ze skóry. Friendshipy powstały w odpowiedzi na brutalność wyżej wymienionych elementów i wprowadzają sposobność do okazania gestu miłosierdzia.

Zaimplementowano wiele rozmaitych wirtualnych środowisk do rozgrywania poszczególnych bijatyk. Wliczyć w to należy jaskinię Scorpiona, pustynię Jade, czy siedzibę Kahna. Wykorzystać je można w różnych trybach zabawy. Novum stanowi moduł współzawodnictwa wieloosobowego. Pozwala on na potyczki czterech użytkowników, odbywające się w myśl zasady: zwycięzca walczy dalej.

Korzystając z usługi Xbox Live gracz ma sposobność do opublikowania uzyskanych wyników w globalnym rankingu i stania się liderem danego tygodnia. W podtrzymaniu uzyskanej pozycji pomocne jest zaliczenie dwunastu wyzwań. Poziom ich trudności został tak, opracowany, aby nie sprawiał kłopotów mniej wprawionym zawodnikom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ultimate Mortal Kombat 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ultimate Mortal Kombat 3 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live