Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Ultimate Mortal Kombat 3 (X360)

Ultimate Mortal Kombat 3 X360

Ultimate Mortal Kombat 3 to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza gra cyklu wydana została w roku 1992 dla popularnych w tamtym czasie automatów (aczkolwiek pomysł na nią zrodził się już dwanaście miesięcy wcześniej).

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Ultimate Mortal Kombat 3 (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

20października2006

Ultimate Mortal Kombat 3 to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza gra cyklu wydana została w roku 1992 dla popularnych w tamtym czasie automatów (aczkolwiek pomysł na nią zrodził się już dwanaście miesięcy wcześniej). Niniejsza pozycja stanowi remake tytułu, który pojawił się w roku 1995. Dostępna ona jest dla posiadaczy konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Cel może być tylko jeden – wyeliminowanie wszystkich przeciwników, biorących udział w turnieju, toczącym się podczas łączenia wymiaru ziemskiego z Zaświatami. Ostateczne zwycięstwo osiąga się pokonując organizatora zawodów – złego boga Shao Kahna. Developerzy przygotowali dwadzieścia dwie postaci, znane z poprzedniczek, wliczając w to Jade, Kitanę, Scorpiona czy Smoke’a. Każda z nich posiada własny styl walki wraz z kilkunastoma indywidualnymi atakami specjalnymi.

Ponadto bohaterowie posługują się całą gamą tzw. ciosów ostatecznych. Babality zmieniają przeciwnika w dziecko, natomiast Animality pozwala przeistoczyć się im w krwiożercze zwierzę. Fatality to wizytówka serii – są niezwykle sadystycznymi atakami, polegającymi m.in. na przecięciu oponenta na pół lub obdarciu go ze skóry. Friendshipy powstały w odpowiedzi na brutalność wyżej wymienionych elementów i wprowadzają sposobność do okazania gestu miłosierdzia.

Zaimplementowano wiele rozmaitych wirtualnych środowisk do rozgrywania poszczególnych bijatyk. Wliczyć w to należy jaskinię Scorpiona, pustynię Jade, czy siedzibę Kahna. Wykorzystać je można w różnych trybach zabawy. Novum stanowi moduł współzawodnictwa wieloosobowego. Pozwala on na potyczki czterech użytkowników, odbywające się w myśl zasady: zwycięzca walczy dalej.

Korzystając z usługi Xbox Live gracz ma sposobność do opublikowania uzyskanych wyników w globalnym rankingu i stania się liderem danego tygodnia. W podtrzymaniu uzyskanej pozycji pomocne jest zaliczenie dwunastu wyzwań. Poziom ich trudności został tak, opracowany, aby nie sprawiał kłopotów mniej wprawionym zawodnikom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultimate Mortal Kombat 3

Klasyfikacja PEGI Ultimate Mortal Kombat 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ultimate Mortal Kombat 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne

wiadomość22 stycznia 2020

Dzięki agencji ratingowej PEGI dowiedzieliśmy się, że w planach jest Mortal Kombat Kollection Online, czyli zestaw zremasterowanych wersji pierwszych trzech odsłon cyklu.

Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne?
Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne?

wiadomość28 września 2010

Odświeżone wydania znanych gier robią się coraz bardziej popularne – szczególnie jeśli mamy do czynienia z przeniesieniem najbardziej cenionych serii i dostosowaniem ich do najnowszych standardów. Tym razem wygląda na to, że ciekawa oferta szykuje się dla fanów przygód Księcia Persji oraz cyklu Mortal Kombat.

Powstaje nowy Mortal Kombat!

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę cyklu Mortal Kombat. Za jej deweloping odpowiedzialna jest ekipa NetherRealm Studios (dawniej Warner Bros. Games Chicago), zarządzana przez pomysłodawcę marki, Eda Boona. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation w 2011 roku. W Sieci opublikowany został również pierwszy zwiastun produkcji.

Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat
Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat

wiadomość10 czerwca 2010

Wczoraj mogliście obejrzeć u nas krótki, niemal ośmiominutowy film, który okazał się demonstracją kolejnej ekranizacji marki Mortal Kombat. Demonstracją, bo od jego przyjęcia zależeć będzie, czy twórcy dostaną zielone światło i produkcja pojawi się w kinach w pełnej wersji. Dziś poznaliśmy trochę więcej informacji na temat tej zajawki.

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]
Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]

wiadomość9 czerwca 2010

Fani Mortal Kombat mają powody do radości. Na sieci pojawił się tajemniczy filmik, który najprawdopodobniej pochodzi z nowej ekranizacji popularnej niegdyś serii mordobić.