Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2011, 14:10

Wieści ze świata (Battlefield 3, Sonic the Hedgehog 4, Gears of War 3) 24/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o planach firmy SEGA, 24-osobowym Team Deathmatchu w Battlefield 3 na PC, powrocie Theme Park, terminie premiery drugiego epizodu Sonic the Hedgehog 4, a także dacie debiutu Mortal Kombat Arcade Kollection. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o planach firmy SEGA, 24-osobowym Team Deathmatchu w Battlefield 3 na PC, powrocie Theme Park, terminie premiery drugiego epizodu Sonic the Hedgehog 4, a także dacie debiutu Mortal Kombat Arcade Kollection. Zapraszamy do lektury.

Tidalis

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Tidalis. Produkcję autorstwa studia Arcen Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 1,20 euro, czyli ok. 5 złotych (o 85% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

SEGA

Mike Hayes z firmy SEGA oznajmił na łamach VG247.com, że w ciągu kolejnych 3-5 lat japoński wydawca wprowadzi na rynek co najmniej kilka wznowień swoich klasycznych tytułów. Jedno z nich być może będzie się odnosić do marki Shenmue. Firma zamierza jednak bardzo ostrożnie badać rynek, by nie zaliczyć wpadki. Jako dobry przykład remake’u podany został Shinobi 3DS na konsolę przenośną Nintendo.

Bungie Aerospace

1 września do oferty App Store trafi pierwsza gra wyprodukowana w ramach programu Bungie Aerospace, uruchomionego niedawno przez studio Bungie w celu wspierania niezależnych deweloperów. Będzie nią Crimson: Steam Pirates na iPada. Pierwsze osiem misji będzie dostępnych za darmo, a za kolejne przyjdzie zapłacić 1,99 dol. Turowa gra akcji zaoferuje integrację z Facebookiem, tryb multiplayer, a także szereg bohaterów i maszyn do kontroli.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Sonic the Hedgehog 4, Gears of War 3) 24/08/11 - ilustracja #1

Battlefield 3

Tryb sieciowy Team Deathmatch w grze Battlefield 3 na PC zostanie ograniczony do 24 graczy, donosi blog BF3. Póki co 64-osobowe bitwy pozostają zatem domeną opcji Conquest (dotyczy tylko edycji pecetowej). W produkcji studia EA DICE znajdą się również tryby Rush, Squad Deathmatch, Squad Rush oraz kooperacja. Premiera pełnej wersji odbędzie się pod koniec października.

Theme Park

Theme Park – klasyk wyprodukowany oryginalnie w 1994 roku przez studio Bullfrog – jest wznawiany przez firmę EA Mobile i zostanie wydany za darmo na urządzenia z systemem iOS pod koniec tego roku. Gra oferować będzie mikropłatności. Rozgrywka ma toczyć się w czasie rzeczywistym, więc niczym w grach społecznościowych, wymagać będzie częstych odwiedzin.

Sonic the Hedgehog 4

Drugi rozdział platformówki Sonic the Hedgehog 4 nie zostanie wydany przed 2012 rokiem, poinformował Takashi Iikuza ze studia Sonic Team. Przyczyna leży w położeniu nacisku na opracowanie kompilacji Sonic Generations, powstającej z okazji przypadającej na ten rok 20. rocznicy powstania marki.

Gears of War 3

Na wypadek wycieku nielegalnej wersji gry Gears of War 3, firma Epic Games przygotowała dwie wersje historii Claytona, trzeciego z pechowych braci Carmine. To, które z nich zostało wybrane (o losie żołnierzy mogli po części zadecydować uczestnicy specjalnej akcji Epic Games, która przyniosła organizacji charytatywnej Child’s Play 150 tysięcy dolarów), poznamy w momencie wrześniowego debiutu gry.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Sonic the Hedgehog 4, Gears of War 3) 24/08/11 - ilustracja #2

Dungeons & Dragons Daggerdale

Wygląda na to, że studio Bedlam Games, odpowiedzialne za hack’n’slasha Dungeons & Dragons Daggerdale (wydanego w maju/czerwcu tego roku na PC, X360 i PS3), zostało zamknięte. Jak dowiedział się serwis Joystiq, z firmy, powołanej przez byłych specjalistów z Rockstar Toronto, zwolniono 90% pracowników.

Mortal Kombat Arcade Kollection

Firma Warner Brothers Interactive poinformowała, że do premiery Mortal Kombat Arcade Kollection – pakietu składającego się z Mortal Kombat 1, Mortal Kombat 2 oraz Ultimate Mortal Kombat 3 – dojdzie 31 sierpnia. Zestaw będzie kosztował 800 punktów Microsoftu (X360) lub 9,99 dolarów (PS3).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Street Fighter III: Third Strike Online Edition

SkyDrift

Sengoku

Final Fantasy XIII-2

Call of Duty: Black Ops

Might & Magic: Clash of Heroes

Hearts of Iron: The Card Game

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

PowerUp Heroes - trailer #1

PixelJunk SideScroller - gamescom 2011

Street Fighter X Tekken - gameplay #2

Salem - gamescom 2011

Rochard - gamescom 2011

Komentarz: Quo vadis, Gamescom? video felieton

Rise of Nightmares - trailer #3

Medieval Moves: Deadmund's Quest - gamescom 2011

PayDay: The Heist - gamescom 2011

Shoot Many Robots - trailer #1

F1 2011 - trailer #1

Driver: Renegade - Episode 05

Serious Sam Double D - trailer #1

Sengoku - gamescom 2011

All Zombies Must Die! - trailer #1

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej