Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Hearts of Iron: The Card Game (WWW)
OkładkaHearts of Iron: The Card Game (WWW)

Hearts of Iron: The Card Game WWW

Przeglądarkowa kolekcjonerska gra karciana osadzona w czasach II wojny światowej. Kupujemy zestawy kart oraz wymieniamy się z innymi graczami, aby stworzyć jak najlepszą talię reprezentującą jedną z trzech dostępnych stron konfliktu: Aliantów, państwa Osi lub Komintern.

Logiczne | II wojna światowa | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hearts of Iron: The Card Game Premiera WWW

3października2011

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hearts of Iron The Card Game zalicza się do kolekcjonerskich gier karcianych i jest obsługiwana z poziomu przeglądarki internetowej. Oznacza to, że na początku gracze mają dostęp jedynie do części kart, a kolejne muszą zdobyć nabywając za prawdziwe pieniądze specjalne zestawy uzupełniające (tzw. boostery), wygrywając je w turniejach lub wymieniając się z innymi użytkownikami.

Trzy dostępne strony konfliktu to: Alianci, państwa Osi oraz Komintern. Każda z nich dysponuje charakterystycznymi jednostkami. Przykładowo w naszej armii może znaleźć się słynny niemiecki czołg Tygrys, radziecki IS-2, a nawet amerykański generał Patton. Pierwsza edycja obejmuje łącznie 140 kart. W zależności od częstotliwości pojawiania się w boosterach podzielono je na cztery kategorie rzadkości. Największym pożądaniem wśród graczy cieszą się te oznaczone czterema gwiazdkami - trzeba mieć duże szczęście, aby wejść w ich posiadanie.

Tury graczy zostały podzielone na cztery etapy. W pierwszym z nich naprawiamy uszkodzone podczas walki jednostki. Następnie decydujemy, czy chcemy dobrać kolejne karty ze stosu do aktualnie „trzymanych w ręce”. Najbardziej rozbudowana jest trzecia faza – zbrojenia. W zamian za dostępne punkty budowy możemy wystawić posiadane karty reprezentujące fabryki – dostarczają one różne rodzaje surowców potrzebnych do wyszkolenia jednostek i umieszczenia ich na polu bitwy.

Po zakończeniu tej fazy przygotowań, gracz posiadający inicjatywę może zdecydować się na przeprowadzenie ataku. Aby tego dokonać konieczne jest spełnienie pewnego warunku: wystawione do walki typy jednostek muszą się pokrywać z przedstawionymi na tzw. karcie doktryny. Określa ona również, jak potężnej armii potrzebuje przeciwnik do zablokowania natarcia. Jeśli agresorowi uda się przeprowadzić atak bez żadnej reakcji ze strony wroga, to otrzymuje nagrodę zapisaną na karcie doktryny. Najczęściej są to punkty zwycięstwa. Osoba, która jako pierwsza uzbiera ich siedem, odnosi zwycięstwo w całym pojedynku.

Oprócz udziału w niezobowiązujących, treningowych meczach, na graczy czeka również tryb z nagrodami. Aby zapisać się do tych zawodów konieczne jest posiadanie specjalnych biletów. Można je nabyć za prawdziwe pieniądze w załączonym sklepie. Zwycięzcy otrzymują w tym trybie dodatkowe boostery zawierające kilkanaście kart.

Jak na przeglądarkową grę karcianą, oprawa graficzna Hearts of Iron The Card Game prezentuje się dobrze. Wszystkie karty zawierają historyczne zdjęcia jednostek, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historii II wojny światowej.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hearts of Iron: The Card Game: Odpowiednia dla każdego wieku.