Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sengoku (PC)

Sengoku PC

Sengoku jest rozbudowaną strategią czasu rzeczywistego przygotowaną przez specjalistów gatunku - firmę Paradox Interactive. Akcja gry osadzona została w targanej wojną domową, XV-wiecznej Japonii, a gracze mają okazję pokierować rozwojem własnego klanu.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Sengoku (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13września2011

Sengoku to skomplikowana strategia czasu rzeczywistego stanowiąca rozwinięcie mechaniki zabawy znanej z serii Europe Universalis. Jest to produkcja autorstwa wewnętrznego zespołu Paradox Interactive, czyli firmy specjalizującej się w tego typu tytułach.

Akcja gry rozpoczyna się w 1467 roku, wraz z wybuchem wojny domowej w Japonii. Autorytet szogunów z klanu Ashikaga runął w gruzach i cały kraj pogrążył się w chaosie. Gracze obejmują kontrolę nad jedną z arystokratycznych rodzin i spróbują zjednoczyć całą Japonię pod swoim sztandarem. Pierwszym zadaniem jest uzyskanie dominującej pozycji wewnątrz naszego klanu. Dopiero, gdy już to osiągniemy, wolno nam będzie rozszerzyć własne ambicje i spróbować podporządkować sobie cały kraj.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a polem działań jest trójwymiarowa mapa Japonii, stworzona w oparciu o zapisy historyczne z tamtego okresu. Całość bazuje na zasadach serii Europa Universalis. Oznacza to, że zabawa koncentruje się głównie na aspektach strategicznych i ekonomicznych, a nie na taktycznych bitwach. Konieczne jest zatem zadbanie o rozwój gospodarczy naszych ziem, a olbrzymią rolę odgrywa również dyplomacja, w tym kontakty z ówczesnymi morskimi potęgami, takimi jak Portugalia czy Dania. Gracze mogą też wykorzystać do eliminowania rywali podległych im wojowników Ninja.

Równie ważne jest dbanie o odpowiednie stosunki wewnątrz własnego klanu. Świat gry zamieszkują setki postaci kontrolowanych przez komputer i każda posiada własną osobowość oraz ambicje. Część z nich nie zawaha się wbić nam nóż w plecy, jeśli będzie to dla nich korzystne. Często więc większym zagrożeniem niż wrogie armie, są niezadowoleni podwładni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sengoku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sengoku

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Strategie od firmy Paradox oraz Star Wars Collection przecenione na Steamie

wiadomość16 września 2011

W drugim dniu promocji tytułów z katalogu firmy Paradox przeceniono premierową grę Sengoku, a także inne strategie dostępne w ofercie tego wydawcy. Dodatkowo obniżono na czas weekendu cenę pakietu Star Wars Collection.

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Revelations, Mortal Kombat, Angry Birds) 19/05/11

wiadomość19 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 200 milionach Angry Birds, dodatku do Mortal Kombat, becie Sengoku, trybie wieloosobowym w Assassin’s Creed: Revelations, a także opóźnieniu premiery Anarchy Reigns. Zapraszamy do lektury.

Paradox Interactive ujawnia daty premier swoich gier

wiadomość13 maja 2011

Specjalizująca się w grach strategicznych szwedzka firma Paradox Interactive ujawniła swoje najbliższe plany wydawnicze. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, kiedy na półki sklepowe trafią tytuły takie jak Sengoku, Sword of the Stars 2 czy Pirates of Black Cove.

Paradox zapowiedział strategię Sengoku

wiadomość1 marca 2011

Specjalizująca się w rozbudowanych grach strategicznych firma Paradox Interactive ujawniła swój kolejny projekt. Okazało się nim osadzone w piętnastowiecznej Japonii Sengoku.