Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sengoku (PC)
OkładkaSengoku (PC)

Sengoku PC

Sengoku jest rozbudowaną strategią czasu rzeczywistego przygotowaną przez specjalistów gatunku - firmę Paradox Interactive. Akcja gry osadzona została w targanej wojną domową, XV-wiecznej Japonii, a gracze mają okazję pokierować rozwojem własnego klanu.

Strategiczne | RTS

Sengoku Premiera PC

13września2011

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sengoku to skomplikowana strategia czasu rzeczywistego stanowiąca rozwinięcie mechaniki zabawy znanej z serii Europe Universalis. Jest to produkcja autorstwa wewnętrznego zespołu Paradox Interactive, czyli firmy specjalizującej się w tego typu tytułach.

Akcja gry rozpoczyna się w 1467 roku, wraz z wybuchem wojny domowej w Japonii. Autorytet szogunów z klanu Ashikaga runął w gruzach i cały kraj pogrążył się w chaosie. Gracze obejmują kontrolę nad jedną z arystokratycznych rodzin i spróbują zjednoczyć całą Japonię pod swoim sztandarem. Pierwszym zadaniem jest uzyskanie dominującej pozycji wewnątrz naszego klanu. Dopiero, gdy już to osiągniemy, wolno nam będzie rozszerzyć własne ambicje i spróbować podporządkować sobie cały kraj.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a polem działań jest trójwymiarowa mapa Japonii, stworzona w oparciu o zapisy historyczne z tamtego okresu. Całość bazuje na zasadach serii Europa Universalis. Oznacza to, że zabawa koncentruje się głównie na aspektach strategicznych i ekonomicznych, a nie na taktycznych bitwach. Konieczne jest zatem zadbanie o rozwój gospodarczy naszych ziem, a olbrzymią rolę odgrywa również dyplomacja, w tym kontakty z ówczesnymi morskimi potęgami, takimi jak Portugalia czy Dania. Gracze mogą też wykorzystać do eliminowania rywali podległych im wojowników Ninja.

Równie ważne jest dbanie o odpowiednie stosunki wewnątrz własnego klanu. Świat gry zamieszkują setki postaci kontrolowanych przez komputer i każda posiada własną osobowość oraz ambicje. Część z nich nie zawaha się wbić nam nóż w plecy, jeśli będzie to dla nich korzystne. Często więc większym zagrożeniem niż wrogie armie, są niezadowoleni podwładni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sengoku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Sengoku Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7