Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2011, 13:30

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Revelations, Mortal Kombat, Angry Birds) 19/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 200 milionach Angry Birds, dodatku do Mortal Kombat, becie Sengoku, trybie wieloosobowym w Assassin’s Creed: Revelations, a także opóźnieniu premiery Anarchy Reigns. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 200 milionach Angry Birds, dodatku do Mortal Kombat, becie Sengoku, trybie wieloosobowym w Assassin’s Creed: Revelations, a także opóźnieniu premiery Anarchy Reigns. Zapraszamy do lektury.

18 Wheels of Steel: American Long Haul

Dziś nową, codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra 18 Wheels of Steel: American Long Haul. Produkcję firmy SCS Software możecie aktualnie nabyć za kwotę 3,40 euro, czyli ok. 13 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Angry Birds

Marka Angry Birds – w skład której wchodzą gry Angry Birds, Angry Birds Seasons oraz Angry Birds Rio – znalazła 200 milionów odbiorców na całym świecie. Zdecydowaną większość egzemplarzy stanowią pobrane wersje na urządzenia firmy Apple oraz smartfony z systemem Android.

Mortal Kombat

Ed Boon, twórca Mortal Kombat, poinformował na łamach serwisu G4, że pierwszy dodatek DLC do nowej odsłony kultowej serii zostanie wydany jeszcze w tym miesiącu. W jego skład wejdzie wojowniczka ninja Scarlett. Dodatkowe szczegóły (m.in. co do kwestii ceny lub jej braku), poznamy wkrótce. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że niedługo światło dzienne ujrzy nowa łatka, która usunie kilka niedoróbek.

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Revelations, Mortal Kombat, Angry Birds) 19/05/11 - ilustracja #1

Sengoku

Firma Paradox rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do zamkniętych beta testów gry strategicznej Sengoku. Przypominamy, że nad produkcją czuwają autorzy serii Hearts of Iron oraz Europe Universalis. Premiera zapowiadana jest na 13 września.

Assassin’s Creed: Revelations

Przedstawiciele studia Ubisoft Montreal ujawnili, że bohaterowie Assassin’s Creed: Revelations (premiera pod koniec roku), w których wcielimy się w trybie rozgrywki wieloosobowej, odegrają również istotną rolę w kampanii dla pojedynczego gracza. Guardian będzie Templariuszem, określającym siebie samego mianem Guardian of Truth; Sentinel to szukający zemsty były członek Gildii Asasynów, który odszedł, gdy podpisała ona rozejm z imperium Ottomańskim; Bombardier i Vanguard to z kolei lojalni słudzy Templariuszy, chciwi i pozbawieni skrupułów. Ich wpływ na finalną opowieść o Ezio nie jest chwilowo znany. Poza tym, tryb multiplayer niewątpliwie zaoferuje nam również możliwość przejęcia kontroli nad kilkoma innymi bohaterami.

SOCOM 4

Zachodnie serwisy donoszą, że pracę w studiu Zipper Interactive (MAG, SOCOM 4) straciły 33 osoby. Firma Sony Computer Entertainment potwierdziła, że zwolnienia faktycznie miały miejsce i były związane z normalną, biznesową praktyką mającą miejsce po premierach gier. Nie ujawniła jednak dokładnej liczby wręczonych wypowiedzeń.

Anarchy Reigns

Japońska premiera gry akcji TPP Anarchy Reigns – kolejnej produkcji oryginalnego studia Platinum Games (Bayonetta, Vanquish) – została opóźniona na 2012 rok. Najprawdopodobniej podobny los spotka także terminy debiutu w Stanach Zjednoczonych i Europie. Powód opóźnienia nie jest znany. W Anarchy Reigns gracze wcielą się w napakowanych twardzieli oraz wygimnastykowane seksbomby i będą walczyć na arenach za pomocą potężnych broni.

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Revelations, Mortal Kombat, Angry Birds) 19/05/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Wanted Corp

Realm of the Titans

Renegade Ops

STORM: Frontline Nation

Ace Combat: Assault Horizon

Serious Sam 3: BFE

Gears of War 3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Sega Rally Online Arcade - trailer #1

Crysis 2 - odwet DLC (PL)

Gears of War 3 - kulisy produkcji - potwory (PL)

Wiedźmin 2 FAQ [1/2] - Scena erotyczna! Gramy!

Wiedźmin 2 FAQ [2/2] Gramy!

Przed seansem #19 - zgrzytanie mózgów video magazyn

Facepalm - muzycznie video magazyn

Slage - gameplay #2

Renegade Ops - gameplay #1

Motorstorm Apokalipsa - trailer #4

nieSławny: inFamous 2 - Opening Cutscene

Deus Ex: Bunt Ludzkości - Sarif Industries

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej