Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka 18 Wheels of Steel: American Long Haul (PC)
Okładka18 Wheels of Steel: American Long Haul (PC)

18 Wheels of Steel: Amerykańskie legendy szos PC

18 Wheels of Steel: American Long Haul

American Long Haul to kolejna, szósta odsłona popularnej serii gier, która pozwala wcielić się w rolę kierowcy tytułowego osiemnastokołowca. W kwestii ogólnej koncepcji, omawiany produkt nie różni się zbytnio od swoich poprzedników.

Symulacje | samochodowe | ciężarówki

18 Wheels of Steel: Amerykańskie legendy szos Premiera PC

3grudnia2007

pudełko PL

23października2009

producent: SCS Software wydawca: ValuSoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 18 Wheels of Steel: Amerykańskie legendy szos

Hard Truck: 18 Wheels of Steel

Scania Truck Driving Simulator

Rig'n'Roll: Tirowiec

American Long Haul to kolejna, szósta odsłona popularnej serii gier, która pozwala wcielić się w rolę kierowcy tytułowego osiemnastokołowca. W kwestii ogólnej koncepcji, omawiany produkt nie różni się zbytnio od swoich poprzedników. Na początku rozgrywki otrzymujemy określony przez poziom trudności zapas gotówki, jedną z ciężarówek i całkowicie wolną rękę w rozwoju transportowego imperium.

Najważniejszym elementem gry jest jazda ogromną ciężarówką, za pomocą której w American Long Haul przewozi się różnorakie towary. Gracz sam musi szukać zleceń w rozsianych na terenie Ameryki Północnej firmach, a następnie wypełniać je, dostarczając załadowane produkty w określone przez pracodawcę miejsce. W trakcie długotrwałej podróży trzeba dostosować się do warunków panujących na drodze, poruszać się zgodnie z przepisami i pamiętać choćby o takich drobiazgach jak uzupełnianie paliwa, korzystanie ze świateł w czasie jazdy nocnej czy też włączanie kierunkowskazów podczas zmiany kierunku jazdy.

Zarobiona w trakcie jazdy gotówka pozwoli na zakup nowych samochodów i rozwijanie firmy transportowej. Gracz może zatrudniać nowych kierowców (sterowanych przez komputer), którzy zajmą się wypełnianiem innych zleceń. W trakcie zmagań na bieżąco można kontrolować podwładnych przy pomocy prostego w obsłudze laptopa.

Oprócz trybu kampanii, gracz może również wytyczyć sobie prostą trasę z miasta do miasta (w sumie mamy do wyboru 44 metropolie na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku), wybrać samochód ciężarowy i przewieźć jeden z kilkudziesięciu uwzględnionych w grze towarów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1212 głosów czytelników.

18 Wheels of Steel: Amerykańskie legendy szos cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI 18 Wheels of Steel: Amerykańskie legendy szos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

18 Wheels of Steel: Amerykańskie legendy szos Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 540 MB HDD
  • Windows XP/Vista