Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2GCNXBOXNDS
Okładka Big Mutha Truckers (PC)

Big Mutha Truckers

Zabawna gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicą ciężarówki i przewozimy towary. Podczas wykonywania kolejnych zleceń rywalizujemy z innymi kierowcami. Twórcy produkcji postawili na zręcznościowy model jazdy i humorystyczną oprawę audiowizualną.

Akcji | samochodowe | ciężarówki

Okładka Big Mutha Truckers (PC)

producent: Eutechnyx

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

6gru2002

PS2 XBOX

9maj2003

PC

14sie2003

GCN

19paź2005

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Mutha Truckers to wydawana przez Empire Interactive gra autorstwa zespołu Eutechnyx, będąca bardzo oryginalnym, zręcznościowym symulatorem jazdy potężnym osiemnastokołowcem. Ma Jackson, właściciel firmy Big Mutha Truckers Inc. powiadamia swoich trzech synów i jedną córkę, że zamierza niedługo przejść na emeryturę. Cały jego dorobek przejmie to z jego dzieci, które w przeciągu 60 dni zdobędzie najwięcej pieniędzy, przy czym w grę wchodzi wyłącznie zarobkowanie jako kierowca ogromnej ciężarówki przewożącej różne ładunki i poruszanie się w obrębie hrabstwa „Hick State County”. Gracz może wybrać, w którego z potomków Ma Jacksona się wcieli. Każdy z nich posiada odmienne cechy osobowe, styl jazdy i dodatkowe atrybuty, które wpływają na rozgrywkę. Następnie można wykonywać najróżniejsze zadania zarówno legalne jak i nielegalne, np.: przewozić towary pomiędzy poszczególnymi miastami, czynić zakłady z innymi kierowcami, ścigać się, brać udział w przemytach, itp.

 • Pięć dużych miast, każde z własnym zakresem potencjalnych zleceń i zapotrzebowaniem na dane towary.
 • Szereg elementów urozmaicających rozgrywkę: skorumpowana policja, motocykliści, złodzieje ciężarówek – wszyscy oni próbują przeszkodzić nam w zarabianiu pieniędzy.
 • System Cash Crash Combo, w którym gracze nagradzani są za ilość zniszczonych po drodze samochodów.
 • Reputacja wpływająca na postawę innych w stosunku do naszego bohatera.
 • Szereg misji specjalnych, w wyniku których można wejść w posiadanie unikalnych ciężarówek.
 • Możliwość udoskonalania i naprawiania ciężarówek.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 769 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Big Mutha Truckers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Big Mutha Truckers

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 500MHz
 • 128MB RAM
 • 16MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Kontynuacja Big Mutha Truckers w przyszłym roku

wiadomość7 grudnia 2004

Ponad pół roku temu informowaliśmy Was po raz pierwszy o planowanej kontynuacji Big Mutha Truckers. Dzisiaj wiadomości te znalazły potwierdzenie. Firma THQ poinformowała, iż trwają prace nad Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder! Gra powstaje w firmie Eutechnyx i ukaże się latem przyszłego roku na systemy PS2 oraz Xbox (jawna dyskryminacja PeCetowców).

Nadjeżdża Big Mutha Truckers 2

wiadomość18 maja 2004

Siedzisz za kierownicą ogromnego osiemnastokołowca. Spoglądasz z pogardą we wsteczne lusterko patrząc na mijane właśnie "pudełeczka", które ich właściciele zwą samochodami. To ty jesteś w prawdziwym samochodzie, to ty jesteś królem szos. Nagle głos z CB przywołuje cię do porządku - Mamuśka Jackson nie lubi jak spóźniasz się z dostawą. Dociskasz pedał gazu i gnasz przed siebie. Tak, tak moi drodzy, już w przyszłym roku na ekrany waszych maszynek ponownie zawita wesoła rodzinka Jacksonów i ich firma "przewozowa".

GOL ASY czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Gry Niedocenione

wiadomość6 stycznia 2004

Plebiscyt na GOL ASY, czyli najlepsze gry minionego roku, powoli zbliża się do półmetka. Już tylko 10 dni pozostało do 16 stycznia, kiedy to po raz ostatni będziecie mogli oddać swoje głosy w prezentowanych przez nas kategoriach. Dzisiaj postaram się przybliżyć wam nieco zawodników biorących udział w dyscyplinie zatytułowanej Gry Niedocenione.

Mamy wersje pokazowe Big Mutha Truckers i Live for Speed!

wiadomość22 marca 2003

Dziś na naszym serwerze FTP równolegle wylądowały dwie interaktywne demonstracje PeCetowych gier wyścigowych, zatytułowanych Big Mutha Truckers i Live for Speed.

Big Mutha Truckers również na PC i GameCube

wiadomość11 lutego 2003

Dostępna od grudnia zeszłego roku w wersji na konsole Xbox oraz Playstation 2 gra Big Mutha Truckers wydana zostanie również na platformę PC oraz GamCube. Obie wersje tego tytułu pojawią się na półkach sklepowych za około dwa miesiące, w kwietniu 2003.

PC
PS2
GCN
XBOX
NDS