Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXPS2PC
Okładka American Chopper (XBOX)
OkładkaAmerican Chopper (XBOX)

American Chopper

Typowa niskobudżetowa produkcja, której podstawowym atutem jest kompletna licencja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. American Chopper po raz pierwszy pojawił się w amerykańskiej telewizji w marcu 2003 roku.

Wyścigi | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

American Chopper Premiera

25lis2004

PS2 XBOX

9gru2004

PC

Typowa niskobudżetowa produkcja, której podstawowym atutem jest kompletna licencja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. American Chopper po raz pierwszy pojawił się w amerykańskiej telewizji w marcu 2003 roku. W pewnym stopniu był on odpowiedzią na produkowany przez MTV program Pimp My Ride, w przeciwieństwie jednak do tego serialu główni bohaterowie zajmują się modyfikowaniem tytułowych chopperów (motocykli), a nie samochodów.

Jednym z głównych atutów opisywanej produkcji jest możliwość zaprojektowania tytułowego choppera. Cały proces odbywa się w zakładzie Orange County Choppers, który powinien być świetnie znany sympatykom serialu. Wspomniana firma zarządzana jest przez rodzinę Teutel, gracz wciela się jednak w postać młodego mechanika, który otrzymuje okazję podjęcia pracy w firmie. Komputerowy American Chopper umożliwia konstruowanie własnych projektów, ale i motocykli świetnie znanych z kolejnych odcinków serialu. Mowa tu o takich maszynach jak Jet Bike, Black Widow Bike czy MIA Bike. Gracz dysponuje bogatym zestawem narzędzi edycyjnych, dzięki którym może modyfikować lub konstruować wybrane komponenty maszyny.

Po zbudowaniu lub wybraniu jednego z chopperów można opuścić garaż. Do zaliczenia jest w sumie kilkadziesiąt zróżnicowanych zadań o rosnącym poziomie trudności. W zależności od wybranego etapu może to być konieczność wygrania wyścigu czy dostarczenia prototypowego motocykla w wyznaczone miejsce. W wielu sytuacjach należy ścigać się z upływającym czasem. W nagrodę za wygrywanie kolejnych misji otrzymuje się cenne punkty, które można następnie przeznaczyć na zakup nowych chopperów lub modyfikację aktualnie posiadanych (nowe części, dodatkowe akcesoria itp.). Model jazdy jest zdecydowanie zręcznościowy, przy czym opanowanie niektórych maszyn mniej doświadczonym graczom początkowo może sprawiać nieco problemów. W trakcie jazdy należy również uważać na policję oraz gęsty ruch uliczny.

American Chopper nie posiada żadnych trybów multiplayer. Oprawa wizualna gry jest stosunkowo uboga. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście modele chopperów. Autorzy gry przygotowali również sporej wielkości plansze, które można dowolnie eksplorować. Na oprawę dźwiękową składa się przede wszystkim dynamiczny rockowy soundtrack.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI American Chopper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

American Chopper Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX