Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Tourist Trophy (PS2)

Tourist Trophy PS2

Kolejna gra wyścigowa w dorobku japońskiego studia Polyphony Digital, czyli twórców znanej z konsol PlayStation kultowej serii Gran Turismo. W odróżnieniu od niej, Tourist Trophy nie traktuje jednak o samochodach, a skierowany jest przede wszystkim do entuzjastów motocykli.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Tourist Trophy (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

4kwietnia2006

31maja2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tourist Trophy stanowi kolejną wirtualną grę wyścigową, stworzoną przez autorów bestsellerowego cyklu Gran Turismo, czyli pracowników japońskiej firmy Polyphony Digital. W odróżnieniu od rzeczonej serii niniejsza pozycja nie traktuje jednak o samochodach, lecz skierowana jest do entuzjastów motocykli. Developerzy przygotowali swój nowy produkt wyłącznie z myślą o platformie Sony PlayStation 2, podobnie zresztą jak trzecią i czwartą część GT.

Wspomniani dalekowschodni mistrzowie elektronicznej rozrywki zdążyli nas już przyzwyczaić do obecności w ich dziełach mnóstwa licencjonowanych maszyn. Nie inaczej stało się tym razem, ponieważ zaimplementowano szereg autentycznych jednośladów – m.in. ze stajni Honda, Suzuki i Kawasaki. Naturalnie wśród dostępnych dwukołowców oglądamy zarówno „przecinaki” a la Valentino Rossi, jak i np. pozbawione owiewki egzemplarze z gatunku „ulicznych wojowników”. Nie zapomniano także o wprowadzeniu bogatego katalogu kombinezonów, kasków, butów i innych motocyklowych akcesoriów – wszystko oczywiście znajduje pokrycie w rzeczywistości.

Zabawę podzielono na dwa odmienne tryby: Arcade i Challenge. Za pomocą pierwszego możemy zorganizować szybką rywalizację ze Sztuczną Inteligencją lub żywym przeciwnikiem, dokonując uprzednio wyboru „rumaka”, trasy i poziomu trudności. Z kolei druga z wymienionych opcji oferuje nam profesjonalną karierę zawodniczą, a zatem niczym w produktach spod znaku Gran Turismo zdobywamy w niej rozmaite licencje, zarabiamy pieniądze poprzez uczestnictwo w wyścigach (nierzadko dostępnych wyłącznie dla konkretnych pojemności silnika), ulepszamy posiadaną maszynę etc. Pomyślano też o trybie wykonywania fotografii (znanym już z GT4), dzięki któremu możemy spokojnie podziwiać graficzną efektowność Tourist Trophy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 310 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tourist Trophy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tourist Trophy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Tourist Trophy - recenzja gry
Tourist Trophy - recenzja gry

Recenzja 2 czerwca 2006, 12:18

W przeciwieństwie do modelu jazdy, grafika zasługuje bezsprzecznie na wysokie noty. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że są to najładniej wykonane wyścigi motocyklowe na Playstation 2. W zasadzie każdy Gracz jest sobie w stanie wyobrazić, jak wygląda Tourist Trophy – wystarczy, że myśląc o Gran Turismo 4 zastąpi samochody motorami... Polyphony wyszło z założenia, że nie usprawnia się czegoś, co jest doskonałe. Dlatego żywcem przeniosło większość tras z GT4. Dla jednych będzie to wielką zaletą, dla innych wadą. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że trasa Trial Mountain albo Deep Forest jest używana przez japońskich programistów przez ponad 8 lat! Dzięki temu wielu graczy bez problemów odnajdzie się pośród 35 torów Tourist Trophy i nie będzie musiało spędzać dziesiątek godzin na uczeniu się na pamięć każdego z zakrętów.