Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2XBOXGCN
Okładka Burnout 2: Point of Impact (PS2)

Burnout 2: Point of Impact

Kontynuacja zręcznościowej gry wyścigowej studia Criterion, której największą atrakcję stanowił zaawansowany system zderzeń oraz powodowanych przez nie zniszczeń.

Wyścigi

Okładka Burnout 2: Point of Impact (PS2)

data premiery gry:

30wrz2002

PS2

8kwi2003

GCN

30kwi2003

XBOX

Wyścigi utrzymane w arcade'owym stylu, o zawrotnej prędkości akcji.

Totalnie pozbawiona chociażby szczątków otoczki fabularnej gra, koncentrująca się na czystej akcji. Gracz zabawę powinien zacząć od trybu tutorial, który w niecałe 5 minut zaznajomi go ze wszystkimi mechanizmami rządzącymi gra podczas wyścigu. Sercem pozycji są zaś tryby pojedynczego wyścigu oraz mistrzostw. Zwycięstwa w tym ostatnim są droga do odblokowania nowych samochodów, tras, a także wyzwań w postaci wyścigu z jednym konkretnym przeciwnikiem (a gdzie z kolei nagroda jest wóz przeciwnika). Trafia się tu tez pościgi, podczas których siadamy za kółkiem policyjnego pojazdu i mamy za zadanie zatrzymać konkretnego osobnika, zanim osiągnie on linie mety.

Innym z trybów gry jest osławiony Crash, gdzie zamiast ścigać się - mamy za zadanie spowodować jak największą kraksę, najlepiej z udziałem kilkudziesięciu samochodów. Gra ocenia stopień zniszczeń i przyznaje nam za nie kasę w zależności od niego. I o ile pierwsze parę tras jest prostym wprowadzeniem, gdzie wystarczy wcisnąć gaz do dechy i przywalić w kupę samochodów, tak późniejsze staja się prawdziwym wyzwaniem i wymuszają na graczu dobre rozplanowanie karambolu. W tym trybie mamy tez dostępny szeroki wachlarz opcji powtórek, ze zwolnieniami i zbliżeniami na czele, które pozwalają się na spokojnie rozkoszować przepiekanie oddana fizyka oraz efektami kolizji. Ostatnim trybem jest wyścig we dwie osoby na podzielonym ekranie. Renderowana silnikiem RenderWare grafika chodzi w ultraplynnych 60 klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 275 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Burnout 2: Point of Impact

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Pierwsze obrazki, promujące Burnout 5
Pierwsze obrazki, promujące Burnout 5

wiadomość4 stycznia 2007

Wygląd gry Burnout Dominator dla PlayStation 2 i PlayStation Portable poznaliśmy przed niespełna miesiącem, gdy korporacja Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała ten produkt. Tymczasem Burnout 5 dla konsol nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360) ujawniono pod koniec sierpnia 2006 i aż do teraz nie pokazano żadnych grafik promocyjnych.

Co nowego na temat kolejnej odsłony Burnout?

wiadomość25 października 2006

Chociaż pozycja z wyścigowej serii Burnout (konkretnie Burnout Revenge) dostępna jest na platformie Xbox 360, to dopiero nadchodząca gra z tego cyklu będzie prawdziwym tytułem nowej generacji – produkt powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation 3 oraz wspomnianej konsoli korporacji Microsoft. Właśnie uzyskaliśmy nieco nowych informacji, dotyczących tego dzieła, szykowanego przez Electronic Arts.

Rozpoczęto prace nad Burnout 5!
Rozpoczęto prace nad Burnout 5!

wiadomość30 sierpnia 2006

Słynna seria Burnout doczeka się kolejnej odsłony. Przedstawiciele firmy Electronic Arts właśnie potwierdzili, że trwają prace nad jej piątą częścią. Gotowy produkt ma trafić do rąk posiadaczy PS3 i Xboxa 360. Tym samym potwierdziły się nasze doniesienia z początku sierpnia.

EA wkrótce oficjalnie zapowie kolejną część Burnout i Road Rash?

wiadomość8 sierpnia 2006

Dziś w Wielkiej Brytanii ukazał się pierwszy numer magazynu PSM3, poświęconego przede wszystkim PlayStation 3, ale także PlayStation 2 i PlayStation Portable. Redakcja tego periodyku dotarła do zakulisowych informacji, dotyczących dwóch nie zapowiedzianych jeszcze oficjalnie gier wyścigowych ze stajni Electronic Arts.

Oficjalna zapowiedź Burnout Revenge
Oficjalna zapowiedź Burnout Revenge

wiadomość5 kwietnia 2005

O planowanym wydaniu czwartej części cyklu Burnout oficjalnie dowiedzieliśmy się 22 stycznia 2005, kiedy firma Electronic Arts ujawniła najbliższe zamiary. Potem przyszedł pierwszy screenshot, będący w istocie zeskanowanym fragmentem jednej ze stron pewnego znanego czasopisma. Dziś wreszcie mamy dla Was zrzuty ekranowe o wyższej jakości, okraszone garścią świeżych informacji tekstowych.

GCN
XBOX
PS2