Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Rig'n'Roll (PC)

Rig'n'Roll: Tirowiec PC

Rig'n'Roll

Rig'n'Roll to wyprodukowana przez studio Softlab NSK gra samochodowa, łącząca elementy symulatora jazdy ciężarówką oraz strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w młodego przedsiębiorcę, który jest szefem firmy transportowej.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki

PC Windows
Okładka Rig'n'Roll (PC)

producent: Softlab NSK

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27listopada2009

4czerwca2010

pudełko PL

Kontynuacja wydawanej przez Buka Entertainment serii Hard Truck. Akcję Rig'n'Roll osadzono w 2014 roku. Gracz wciela się w młodego przedsiębiorcę, który właśnie dotarł do Kalifornii i planuje rozwinąć tu swój własny biznes. Decyduje się na przewóz różnorakich towarów.

Rig'n'Roll zasady zabawy pozostawia praktycznie niezmienione (w stosunku do Hard Truck), wprowadza jednak do rozgrywki wiele nowych elementów. Podstawowa różnica to wielkość mapy. Gracz może poruszać się po wirtualnej Kalifornii, a czekają na niego zarówno niewielkie wioski, jak i słynne amerykańskie miasta - San Francisco, Los Angeles czy San Diego.

Autorzy Rig'n'Roll szczególny nacisk położyli na realizm. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą prawdziwych ciężarówek. Ich modele zostały szczegółowo odwzorowane, w szczególności tyczy się to ich wnętrz, które obserwuje się przez znaczną część gry. Kolejna innowacja to solidny model uszkodzeń. Wypadki, a nawet drobne kolizje odbijają się na osiągach i wyglądzie sterowanej ciężarówki. Gra działa na zupełnie nowym trójwymiarowym enginie, dzięki któremu grafika jest bardziej szczegółowa. W szczególności tyczy się to otoczenia, które w grach z serii Hard Truck było przeważnie nieruchome i niedopracowane.

Cała zabawa opiera się na dowożeniu towarów do punktów docelowych. Gracz nie jest oczywiście osamotniony na planszy. Przez cały czas musi konkurować z wieloma innymi przewoźnikami, którzy próbują go wyprzedzić. Aby osiągnąć sukces należy znaleźć kompromis pomiędzy w miarę ostrożną jazdą, a dotarciem do celu na pierwszym miejscu. Kolejne wykonane zlecenia podnoszą prestiż sterowanej postaci dzięki czemu może się ona podejmować coraz trudniejszych, ale i lepiej płatnych zadań. W przeciwieństwie do serii Hard Truck gra została obdarzona fabułą. W dalszej części rozgrywki dochodzi konieczność zarządzania całą firmą. Gracz kupuje kolejne ciężarówki, najmuje kierowców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 1127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 2784 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Rig'n'Roll: Tirowiec

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Rig'n'Roll: Tirowiec

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Rig'n'Roll: Tirowiec - recenzja gry
Rig'n'Roll: Tirowiec - recenzja gry

Recenzja 22 czerwca 2010, 12:56

Co może się jeszcze nie podobać? Kto grał w Haulina, ten kojarzy, że tam gwoździem biednego skądinąd programu było parkowanie ciężarówki z naczepą tyłem. Zadanie arcytrudne, gdy ciągnęło się naczepę oraz przyczepę, a każda podczas cofania podążała w swoją stronę. Tutaj tej atrakcji nie ma (po dojechaniu do magazynu włącza się po prostu cut-scenka i zdanie towaru odbywa się już bez udziału gracza). A przecież parkowanie tyłem to jeden ze stałych elementów pracy transportowca! Rzadko również w ogóle cofamy, by podpiąć zgubioną naczepę, prościej po prostu załadować quick-save`a. Ładunek traci się, w moim odczuciu, zbyt łatwo, często wystarczy delikatne otarcie się o inny samochód, co skrzętnie wykorzystuje podczas pościgu tutejsza policja, uciekając się do nieczystych zagrywek w rodzaju „bodnięcia” w naczepę naszej ciężarówki. I w tym momencie gra jest nieco niesprawiedliwa, a komputer oszukuje, ponieważ na naszą konkurencję ten podstępny manewr, jeśli sami go zastosujemy, zdaje się działać z mniejszym skutkiem. Ścigający radiowóz potrafi się nagle zmaterializować przed graczem (inne pojazdy również) – to kolejna wątpliwa sztuczka programu. Cały czas brakowało mi też policyjnych blokad na drogach. Ze śmieszniejszych bugów warto jeszcze wymienić samochody kręcące bączki na środku jezdni.