Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka STORM: Frontline Nation (PC)

Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa PC

STORM: Frontline Nation

Frontline Nation to rozbudowana strategia turowa, która przenosi miłośników zmagań tego typu na obszar Starego Kontynentu w niedalekiej przyszłości. Za przygotowanie całości odpowiadają pracownicy szwedzkiego zespołu developerskiego Colossai Studios.

Strategiczne | turowe | alternatywna historia

PC Windows
Okładka STORM: Frontline Nation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10czerwca2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frontline Nation to rozbudowana strategia turowa, która przenosi miłośników zmagań tego typu na obszar Starego Kontynentu w niedalekiej przyszłości. Za przygotowanie całości odpowiadają pracownicy szwedzkiego zespołu developerskiego Colossai Studios.

Opisywany tytuł oferuje dwa poziomy rozgrywki: strategiczny oraz taktyczny. W tym pierwszym osoby siedzące przed monitorami komputerów skupiają się na produkcji jednostek, dyplomacji, odkrywaniu nowych technologii i ogólnym kierowaniu poczynaniami jednostek militarnych. Z kolei poziom taktyczny umożliwia rozgrywanie faktycznych bitew (dynamicznie generowane pole walki podzielone na heksy; różne efekty pogodowe wpływające na działania; cykl dnia i nocy). Jeśli gracz sobie tego życzy, starcie można zawsze rozstrzygnąć automatycznie.

Mapa Europy została podzielona w grze na ponad 500 mniejszych regionów i 90 miast. Pod kontrolę grającego trafia jedno z aż czterdziestu pięciu różnych państw (od Malty po Rosję). Liczba dostępnych jednostek zamyka się w dwudziestu (każda posiada specyficzne właściwości, swoje plusy i minusy). Poszczególne starcia są rozgrywane na lądzie, ziemi i w powietrzu, co wymusza na graczach stosowanie odpowiedniej strategii. Nie zabrakło również możliwości wykorzystywania broni masowego rażenia, czy wysyłania szpiegów lub sabotażystów na tyły sił wroga.

Oprawa wizualna Frontline Nation przypomina inne strategie turowe (m.in. Dyplomację). Możemy praktycznie dowolnie obracać i przybliżać kamerę, z której prezentowana jest cała akcja. Obrazu całości dopełnia tryb multiplayer (maksymalnie do dziewięciu osób grających jednocześnie w sieci lokalnej, Internecie lub przy jednym komputerze).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 9  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.4 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Gry podobne do Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa

Klasyfikacja PEGI Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepszy)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Machinarium, Dead Island, inFamous 2) 9/09/11

wiadomość9 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o aktualizacji nieSławny: inFamous 2, premierze Machinarium w wersji na iPada 2, a także dacie debiutu strzelanki Bunch of Heroes. Zapraszamy do lektury.