Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2011, 15:16

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Jak zakończy się Mass Effect 3?

Twórcy Mass Effect 3 obiecują graczom wciągającą i rozbudowaną fabułę, w której dokonane wybory pociągać będą odpowiednie konsekwencje. Choć gra studia BioWare stanowi finalną część kosmicznej trylogii, klęska Żniwiarzy nie jest przesądzona...

Finalna część trylogii Mass Effect była jedną z najchętniej oglądanych gier na ubiegłotygodniowych targach Gamescom w Kolonii. Ekipa firmy BioWare podzieliła się też garścią świeżych informacji na temat swojego dzieła. Co ciekawe, według zapewnień Mike'a Gamble'a, odpowiedzialnego za kontakty ze społecznością fanów, Mass Effect 3 nie musi mieć „happy endu”.

Uwaga: w poniższym tekście znajdują się informacje, które uznać można za spoilery.

Ostatnie doniesienia na temat trzeciej odsłony przygód komandora Sheparda nie pozostawiają złudzeń. Deweloperzy z BioWare kolejny raz mierzą bardzo wysoko. W wywiadzie dla serwisu NowGamer Mike Gamble przyznał, że jednym z największych atutów Mass Effect 3 ma być rozbudowana fabuła, w której za każdą podjętą przez graczy decyzją pójdą znaczące dla przebiegu wydarzeń następstwa.

Jak zakończy się Mass Effect 3? - ilustracja #1

- W porównaniu z Mass Effect i Mass Effect 2 skala konsekwencji dokonanych wyborów będzie zdecydowanie większa. Trzeba też będzie głębiej zastanowić się nad podejmowanym decyzjami.

Co to oznacza w praktyce? Choć Mass Effect 3 wieńczy trylogię, wcale nie musi mieć pozytywnego zakończenia. Przedstawiciel BioWare potwierdził, że Żniwiarze nie są z góry skazani na porażkę.

Przypomnijmy, że premiera Mass Effect 3 wyznaczona została na początek marca przyszłego roku. Gra ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Finalną część kosmicznej sagi można już zamawiać w przedsprzedaży prowadzonej przez sklep gry-online.pl.

Zachęcamy także do zapoznania się z wrażeniami z gry w Mass Effect 3 na targach Gamescom oraz do obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z nową produkcją firmy BioWare.

  1. Zapowiedź - Wrażenia z pokazu gry Mass Effect 3 - gamescom 2011
  2. Gramy! - Gramy w Mass Effect 3
  3. Video gamescom 2011 (PL)
  4. Video E3 2011 - Inwazja (PL)
  5. Video E3 2011 (PL)
  6. Video kulisy produkcji #1